Tutaj jesteś

Nakładanie rozświetlacza – jak to zrobić w sposób profesjonalny?

9 października 2020 Uroda

Rozświetlacz do twarzy to specyficzna forma kosmetyku, którego zadaniem jest podkreślenie wybranych fragmentów twarzy i ogólna poprawa jej wyglądu. Umiejętne stosowanie rozświetlacza może przełożyć się na imponujące efekty, aczkolwiek… należy wiedzieć, jak to zrobić.

Łuk brwiowy i kości policzkowe

Nakładanie rozświetlacza pod łuk brwiowy sprawia, że oko wydaje się większe i pełniejsze. Rozświetlenie okolic oczu przekłada się również na poprawienie kształtu brwi i delikatny lifting okolic oczu. Dzięki tym prostym zabiegom, nałożenie rozświetlacza sprawi, że spojrzenie stanie się bardziej pociągające i seksowne.

Rozświetlacz można również nakładać bezpośrednio na okolice kości policzkowych. Dzięki temu cera staje się piękniejsza, a same kości wydają się jeszcze bardziej uwypuklone. Chcąc pogłębić efekt wymiarowości, warto nałożyć bronzer bezpośrednio pod kość policzkową.

Okolice brody i nosa

Aplikacja rozświetlacza na brodę sprawia, że usta wydają się pełniejsze i bardziej seksowne. Poza tym okolice te doskonale podkreślają całość makijażu twarzy. Wielu specjalistów zaleca, by nakładanie rozświetlacza na okolice brody, miało miejsce dopiero na samym końcu stosowania makijażu.

A co z nosem i jego otoczeniem? Rozświetlacz można nałożyć bezpośrednio na nos, ale tylko w kierunku od góry do dołu. Dzięki temu uzyska się efekt delikatnie wydłużonego, ale i bardzo smukłego nosa. Tą część nakładania makijażu należy wykonać bardzo ostrożnie, gdyż jeśli zostanie ona źle wykonana, to może w pewnym stopniu zepsuć efekt całego makijażu twarzy.

Oczy i wargi – jak je rozświetlić?

Rozświetlacz można nakładać nie tylko na okolice łuku brwiowego, ale też bezpośrednio na kąciki oczu. Jest to szczególnie istotne ze względu na możliwość podrażnienia oka. Chcąc uniknąć tak powszechnego efektu zmęczenia oczu, należy nałożyć preparat bezpośrednio na wewnętrzny kącik. Ten prosty zabieg sprawi, że spojrzenie stanie się świeże i piękne.

Opcjonalnie można też nałożyć odrobinę rozświetlacza bezpośrednio nad łuk kupidyna. Dzięki temu prostemu zabiegowi efekt powiększenia będzie widoczny również na ustach. Co więcej, zastosowanie rozświetlacza właśnie w tym miejscu sprawi, że usta będą prezentować się niezwykle seksownie i ponętnie.

Podsumowanie

Dzięki zastosowaniu rozświetlacza, możliwe jest kompleksowe uformowanie twarzy, uwypuklenie jej atutów i – w razie potrzeby – częściowe zakrycie wszelkich niedoskonałości. Samo nałożenie preparatu nie jest skomplikowane, aczkolwiek uzyskanie oczekiwanych efektów wymaga pewnego doświadczenia i indywidualnych umiejętności manualnych.

Podręczniki licealne

Redakcja prezenteria.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?