Tutaj jesteś

Twoje włosy się przetłuszczają? Oto sposoby, jak temu zaradzić!

28 czerwca 2021 Lifestyle

Jednym z najczęściej pojawiających się problemów z włosami jest ich przetłuszczanie. Choć nawet byśmy chcieli, to nie może myć włosów rzadziej i dać im po prostu odpocząć. Już po jednym dniu są przetłuszczone! Tak nie powinno być i nie jest do dobry sygnał. Oto kilka najważniejszych informacji na temat tego, jak powinniśmy dbać o włosy, aby były one zdrowe i świeże przez dłuższy czas!

Dlaczego nasze włosy się przetłuszczają?

Powody szybkiego przetłuszczania się włosów są różne. Zazwyczaj jest to nadmierne wydzielanie sebum przez skórę głowy. Jednak ogólnie samo przetłuszczanie jest zjawiskiem normalnym, jednak nie powinno być tak szybkie, że po jednym dniu musimy znowu myć głowę! Warto zwrócić uwagę także na to, jaką pielęgnację wykonujemy. Powodem szybkiego przetłuszczania mogą być źle dobrane kosmetyki lub nieodpowiednia pielęgnacja. Warto zwrócić na to uwagę i zmienić poszczególne kroki, aby całość była dostosowana do potrzeb naszych włosów, a przede wszystkim skóry głowy! To ona jest najważniejsza w kwestii przetłuszczania się. Jeśli szukasz polecanych kosmetyków, to odwiedź stronę http://marciik.pl.

Jak pielęgnować skórę głowy, aby szybko się nie przetłuszczała?

Przede wszystkim warto zacząć od przyjrzenia się myciu włosów. Wiele osób robi to nieprawidłowo i przez to właśnie skóra głowy się przetłuszcza. Po pierwsze należy rozpuszczać szampon w wodzie, tworząc pianę, którą dopiero myjemy włosy. Dzięki temu szampon nie zalegnie na głowie i będzie łatwiej go zmyć. Jednocześnie nie traci swoich właściwości myjących. Kolejna sprawa to dokładne zmywanie włosów. Zadbaj o to!
Jeśli chodzi o przetłuszczanie włosów na tle problemów z wydzielaniem nadmiernej ilości sebum, to bardzo pomocne mogą okazać się peelingi. Warto postawić na te trychologiczne bez drobinek. Są bezpieczniejsze i mniej inwazyjne. Jednocześnie ich skuteczność jest bardzo dobra! Wystarczy raz w tygodniu wykonać taki peeling, a nasza skóra głowy będzie dokładnie oczyszczona. Warto też wspomnieć, że taki zabieg wpływa na szybszy przyrost włosów, a także ich zagęszczenie!

Przetłuszczaniu włosów mówimy nie!

Walka z przetłuszczającymi się włosami wcale nie musi być trudna. Wystarczy przyjrzeć się swojej pielęgnacji i zmienić w niej kilka prostych rzeczy. Jeśli jednak to nie pomoże, to najlepszą decyzją będzie udanie się do dermatologa. Wtedy będziemy mieć jasną sytuację, co zrobić, aby pozbyć się problemu!

Redakcja prezenteria.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

odkryj możliwości mebli recepcyjnych