prezenteria.pl

Blog ogólnotematyczny o urodzie, zdrowiu i lifestyle'u

Import z Chin z pośrednikiem - co warto wiedzieć?
Zakupy

Import z Chin z pośrednikiem – co warto wiedzieć?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że kultura azjatycka jest zupełnie inna od polskiej. Należy mieć świadomość, że przy imporcie towarów z Chin istotne znaczenie będzie miało dopełnienie bardzo dużej liczby formalności. Czy warto skorzystać z pomocy pośrednika?

Jakie problemy mogą wystąpić przy imporcie towarów z Chin?

Godny uwagi jest fakt, że mnóstwo osób rozpoczyna import z Chin bez żadnego przygotowania. W pewnym momencie muszą pojawić się problemy. Bardzo często dochodzi do sytuacji, że mimo otrzymania właściwych certyfikatów przed wysyłką towarów, okazują się one fałszywe. W znacznej większości przypadków prawda wychodzi na jaw dopiero w trakcie odprawy celnej w kraju. Kolejny problem polega na tym, że towar próbny zdecydowanie różni się jakością od ostatecznej wersji. Ponadto chińskie firmy bardzo często informują, że nie mogą wykonać zlecenia po otrzymaniu zaliczki, a trudno potem wyegzekwować jej zwrot. Niektóre firmy, doświadczone w imporcie, oferują usługę sprawdzenia firmy z Chin – mogą zweryfikować, czy potencjalny dostawca istnieje i figuruje w chińskich rejestrach lub odwiedzić fabrykę i naocznie przekonać się o jakości wytwarzanych tam towarów.

Import z Chin z pośrednikiem – jakie są zalety takiego rozwiązania?

Oczywiście można uniknąć wszystkich wymienionych wcześniej problemów. Bardzo często osobom zainteresowanym importem wydaje się, że samodzielnie poradzą sobie z wszystkimi procedurami. Warto wiedzieć, że próbując zaoszczędzić na pośrednictwie, w konsekwencji można stracić zdecydowanie więcej. Lepszym rozwiązaniem będzie zatem zaufanie specjalistom.

Godny uwagi jest fakt, że cena za pomoc przy omawianym imporcie nie jest tak wysoka jak mogłoby się wydawać. Do zdecydowanie najczęściej wymienianych atutów współpracy przy imporcie jest przejrzysta umowa. Osoby, które ją podpiszą, nie będą miały praktycznie żadnych problemów z pociągnięciem określonego podmiotu do ewentualnej odpowiedzialności. Będzie to bowiem umowa pomiędzy polskimi przedsiębiorstwami. Oczywiście na wszystkie sprowadzone towary będzie wystawiona faktura VAT. Ponadto pośrednik zajmuje się wszelkimi formalnościami, takimi jak uiszczanie opłat celno-skarbowych oraz odprawa celna sprowadzonych towarów.

Czy warto zdecydować się na import produktów z Chin z pośrednikiem?

Jest to w najprostszym możliwym ujęciu nie tylko realna, ale również korzystna pomoc. Specjaliści mają bowiem nie tylko ogromne doświadczenie, ale również wiedzę praktyczną i teoretyczną. Mają świadomość, w jaki sposób powinno się pracować z dostawcami z Azji. Ponadto wykwalifikowany pośrednik będzie w stanie bez żadnego problemu wynegocjować najlepsze ceny. Nie można zapomnieć, że pośrednicy świetnie znają rynek chiński. Wiedzą zatem, gdzie znajdują się najlepsze towary i zaufani dostawcy. Osoba, która zapłaci za usługę pośrednika, zaoszczędzi pieniądze na samych transakcjach. Oczywiście klient nie będzie musiał się dodatkowo stresować.

Dlaczego Chińczycy zdecydowanie lepiej traktują pośredników?

Chińczycy wychodzą z założenia, że dzięki współpracy z pośrednikami będą mogli liczyć na większą liczbę klientów. Pośrednicy otrzymują bowiem już na wstępie niższą cenę od dostawców w porównaniu do osób, które będą importowały od nich towary bezpośrednio.

Pośrednicy mają dojście do tańszych producentów i lepszych fabryk

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z importem z Chin, ograniczają się do podstawowych portali internetowych. Należy mieć świadomość, że w Azji działają świetne fabryki, których niestety nie ma na najbardziej znanych portalach. Oczywiście mogą mieć stosunkowo skromną ofertę, gdyż produkują przeważnie produkty na lokalny rynek. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że pośrednicy, mieszkając w Chinach lub mając tam lokalnych pracowników, doskonale znają niszowe, chińskie portale B2B. Ponadto świetnie znają fabryki, które będą w stanie wyprodukować wysokiej jakości towar w atrakcyjnej cenie. Nie można zapomnieć, że wsparcie firmy pośredniczącej zagwarantuje bezpieczeństwo takiego przedsięwzięcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.