Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak śmiesznie zapakować prezent dla bliskiej osoby?

12 października 2020

Odpowiednie opakowanie na prezent może być połową sukcesu. Nawet drobny, niedrogi podarunek może wyglądać niezwykle i sprawić ogromną radość obdarowywanemu. Jak śmiesznie zapakować prezent?

Duże, małe?

Jeśli Twój prezent jest niewielkich rozmiarów, możesz pokusić się o stworzenie odwrotnego wrażenia. Co to oznacza? Spróbuj spakować go w kilka pudełek! Włożone w siebie jak matrioszki sprawią świetne wrażenie i uczynią otwieranie prezentu doskonałą zabawą.

Jeśli jesteś pomysłową osobą, możesz nawet pokusić się o dodanie do poszczególnych warstw zabawnych bilecików. Jeśli nie, wystarczy że spakujesz prezent w kilka pudełeczek. Najpierw ładnie owiń papierem Twój oryginalny prezent i przewiąż go kokardką. Potem – wybierz pudełko, które rozmiarowo nie jest wiele większe od tego pierwszego, włóż podarunek do środka i ponownie opakuj. Powtórz to kilkukrotnie – im więcej pudełek, tym lepsza zabawa. Nie przesadź jednak w drugą stronę – nie chcemy, by osoba obdarowywana pomyślała, że żadnego prezentu nie ma i stroisz sobie z niej żarty!

Jak ananas

Zdarzają się osoby, które mimo szczerych chęci – nie potrafią ładnie owinąć prezentu papierem. Oczywiście, można pokusić się o skorzystanie z usług profesjonalisty, który nie tylko zrobi to za nas, ale w dodatku uczyni z opakowania prezentu prawdziwe dzieło sztuki. Jeśli jednak zależy Ci, by samodzielnie zapakować podarunek – i na to jest rada.

Oczywiście, możesz kupić po prostu torebeczkę prezentową. Jeśli jednak chcesz stworzyć coś bardziej oryginalnego i estetycznego – polecamy opakowanie „na ananasa”. Sprawdzi się szczególnie dobrze w przypadku podarunków o nieregularnych kształtach, które trudno spakować zgodnie z powyższą metodą. Aby stworzyć tak zwanego ananasa, weź duży kawałek ozdobnego, kolorowego papieru pakownego z dowolnie wybranym motywem i na jego środku ułóż Twój prezent. Następnie… Zawiń prezent papierem, w miarę możliwości starając się go nie uszkodzić. W miejscu, gdzie mają zaczynać się „liście” Twojego ananasa możesz przewiązać go ozdobną wstążką. I… gotowe!

Cukierek albo psikus!

To jedna z najprostszych metod na pomysłowe spakowanie podarunku. Podobnie jak w poprzednim przypadku – metoda ta najlepiej sprawdza się w przypadku podarunków o nieregularnym kształcie, choć nie tylko. Aby stworzyć estetyczne opakowanie, wystarczy wziąć duży (najlepiej podłużny) kawałek kolorowego papieru do pakowania prezentów i ułożyć na środku podarunek. Następnie, należy boki papieru zawinąć na prezent i obydwa końce zacisnąć jak opakowanie od cukierka, przewiązując tasiemką. Gotowe!

Podręczniki licealne

Redakcja prezenteria.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

sesja ciążowa
odkryj możliwości mebli recepcyjnych
Podręczniki licealne

Jesteś zainteresowany reklamą?

Podręczniki licealne