prezenteria.pl

Blog ogólnotematyczny o urodzie, zdrowiu i lifestyle'u

Lifestyle

Jak śmiesznie zapakować prezent dla bliskiej osoby?

Odpowiednie opakowanie na prezent może być połową sukcesu. Nawet drobny, niedrogi podarunek może wyglądać niezwykle i sprawić ogromną radość obdarowywanemu. Jak śmiesznie zapakować prezent?

Duże, małe?

Jeśli Twój prezent jest niewielkich rozmiarów, możesz pokusić się o stworzenie odwrotnego wrażenia. Co to oznacza? Spróbuj spakować go w kilka pudełek! Włożone w siebie jak matrioszki sprawią świetne wrażenie i uczynią otwieranie prezentu doskonałą zabawą.

Jeśli jesteś pomysłową osobą, możesz nawet pokusić się o dodanie do poszczególnych warstw zabawnych bilecików. Jeśli nie, wystarczy że spakujesz prezent w kilka pudełeczek. Najpierw ładnie owiń papierem Twój oryginalny prezent i przewiąż go kokardką. Potem – wybierz pudełko, które rozmiarowo nie jest wiele większe od tego pierwszego, włóż podarunek do środka i ponownie opakuj. Powtórz to kilkukrotnie – im więcej pudełek, tym lepsza zabawa. Nie przesadź jednak w drugą stronę – nie chcemy, by osoba obdarowywana pomyślała, że żadnego prezentu nie ma i stroisz sobie z niej żarty!

Jak ananas

Zdarzają się osoby, które mimo szczerych chęci – nie potrafią ładnie owinąć prezentu papierem. Oczywiście, można pokusić się o skorzystanie z usług profesjonalisty, który nie tylko zrobi to za nas, ale w dodatku uczyni z opakowania prezentu prawdziwe dzieło sztuki. Jeśli jednak zależy Ci, by samodzielnie zapakować podarunek – i na to jest rada.

Oczywiście, możesz kupić po prostu torebeczkę prezentową. Jeśli jednak chcesz stworzyć coś bardziej oryginalnego i estetycznego – polecamy opakowanie „na ananasa”. Sprawdzi się szczególnie dobrze w przypadku podarunków o nieregularnych kształtach, które trudno spakować zgodnie z powyższą metodą. Aby stworzyć tak zwanego ananasa, weź duży kawałek ozdobnego, kolorowego papieru pakownego z dowolnie wybranym motywem i na jego środku ułóż Twój prezent. Następnie… Zawiń prezent papierem, w miarę możliwości starając się go nie uszkodzić. W miejscu, gdzie mają zaczynać się „liście” Twojego ananasa możesz przewiązać go ozdobną wstążką. I… gotowe!

Cukierek albo psikus!

To jedna z najprostszych metod na pomysłowe spakowanie podarunku. Podobnie jak w poprzednim przypadku – metoda ta najlepiej sprawdza się w przypadku podarunków o nieregularnym kształcie, choć nie tylko. Aby stworzyć estetyczne opakowanie, wystarczy wziąć duży (najlepiej podłużny) kawałek kolorowego papieru do pakowania prezentów i ułożyć na środku podarunek. Następnie, należy boki papieru zawinąć na prezent i obydwa końce zacisnąć jak opakowanie od cukierka, przewiązując tasiemką. Gotowe!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.