Tutaj jesteś

Gadżety turystyczne, które warto mieć na każdej wyprawie

5 lipca 2022 Lifestyle gadżety turystyczne

Wyruszasz niedługo na wycieczkę górską i zastanawiasz się, co jeszcze może Ci się na niej przydać? Interesujesz się survivalem i szukasz propozycji pomocnych przedmiotów? Jeśli tak, to musisz sprawdzić zamieszczone poniżej  gadżety turystyczne!

1. Latarki czołowe oraz zwyczajne – niezbędne gadżety turystyczne 

Przy każdej dłuższej wyprawie są one niezbędne w naszym plecaku. Szczególnie, jeśli myślimy, że zejdziemy ze szlaku tuż przed zachodem słońca, to warto mieć ją w swoim plecaku. Dlaczego? Przy zmienności górskiej pogody wszelkie kalkulacje co do czasu przejścia szlaku mogą okazać się niewiele warte i może się przydarzyć wędrówka po zmroku. Latarka przyda się  też, jako dodatkowe oświetlenie w każdej sytuacji (np. podczas przerwania dostawy prądu), a w wersji czołowej także do jazdy na rowerze.

Sprawdź także: Prezent dla kucharza

2. Kubek termiczny lub termos – przydatne gadżety nie tylko na szlaku

Jeśli chcesz napić się czegoś ciepłego podczas górskiej wycieczki zimą, to koniecznie musisz mieć jeden z tych przedmiotów ze sobą. Dzięki pustej przestrzeni wypełnionej próżnią między ścianką wewnętrzną i zewnętrzną, temperatura utrzymywana jest przez stosunkowo długi czas. W ten sposób można się cieszyć chłodną lemoniadą w lato i ciepłą kawą zimą. Przedmioty te także przydają się w życiu codziennym, gdy na przykład chcemy zabrać ze sobą ulubiony napój na uczelnię. Kubek termiczny dodatkowo pasuje do specjalnych uchwytów w samochodzie. Dlatego są to wyjątkowo przydatne gadżety turystyczne. 

3. Scyzoryk, czyli wszystko, czego można potrzebować zawarte w jednym przedmiocie

O wielofunkcyjności scyzoryka nie trzeba nikogo przekonywać. Nie ma innego przedmiotu, który pełni jednocześnie funkcję: pincety, wykałaczki, śrubokrętu, otwieracza do konserw, pilnika, korkociągu, lupy, miarki i noża. Z tej przyczyny wyjątkowo trudno wymienić jakąś sytuację, w której dobry scyzoryk nie byłby przydatny. Sprawdzi się on zarówno na biwaku, szlaku, jak i w domu czy nawet biurze.

4. Ładowarka słoneczna – gadżet pozwalający na niezależność od elektryczności

Podczas dłuższych wędrówek górskich lub biwakowania tego typu urządzenie okaże się wyjątkowo przydatne, gdyż pozwala zasilać urządzenia elektroniczne mimo braku dostępu do gniazdka elektrycznego. Wystarczy wystawić ją na słońce i to wszystko! Podczas przerwy na posiłek na szlaku, Twój aparat ładuje się tylko dzięki energii słonecznej. Bardziej zaawansowane ładowarki tego typu posiadają w pakiecie panele słoneczne, które można przyczepić do plecaka i zasilać urządzenia elektryczne nawet będąc cały czas w drodze.

5. Saszetka biodrowa lub portfel turystyczny – gadżety turystyczne zabezpieczające dokumenty

Dzięki tym przydatnym gadżetom możesz mieć wszystkie najpotrzebniejsze przedmioty jak: portfel, telefon, dokumenty zawsze przy sobie. W ten sposób chronimy się przed potencjalną kradzieżą kieszonkową, co w podróży jest realnym zagrożeniem. Pozwalają też one na dostęp do niektórych przedmiotów, np. do mapy, bez konieczności zatrzymywania się i ściągania plecaka. Z tej przyczyny te turystyczne gadżety przydadzą się każdemu!

Redakcja prezenteria.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

odkryj możliwości mebli recepcyjnych