Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Najlepsze pomysły na prezent dla gitarzysty

5 lipca 2022 prezent dla gitarzysty

Jakim prezentem obdarować osobę grającą na gitarze? Ze względu na rosnącą popularność tego instrumentu pytanie to zadaje sobie coraz więcej osób. Jeżeli zastanawiasz się, co podarować bliskiemu Ci muzykowi z okazji urodzin czy świąt, to nasze propozycje na prezent dla gitarzysty na pewno będą pomocne.

Kostki, czyli najprostszy prezent dla gitarzysty

Każdy, kto grał na gitarze wie, jak bardzo przydaje się ich zapas. Kostki nie tylko gubią się z wyjątkową łatwością, ale także zużywają przy intensywnym użytkowaniu. Z tej przyczyny ich zapas jest zawsze potrzebny. Znając ulubione zespoły bliskiej Ci osoby możesz wybrać jeden ze specjalnych zestawów ozdobionych związanymi z nimi grafikami, co stanowi doskonały prezent dla muzyka. Warto wiedzieć, że kostki występują także w różnych grubościach, ale jeśli nie znamy preferencji obdarowywanego gitarzysty nie musimy się tym martwić, gdyż ich komplety są pod tym względem zróżnicowane.

Orientacyjny przedział cenowy: 20–80 zł w zależności od ilości kostek w zestawie

Pokrowiec na gitarę – podarunek dla gitarzysty

Jeśli bliski Ci gitarzysta póki co gra tylko w domu i nie posiada jeszcze pokrowca, to będzie to dla niego idealny podarunek. Przyda się on nie tylko do przyniesienia instrumentu na próby w zespole, na występy publiczne czy do przyniesienia gitary na ognisko organizowane ze znajomymi. Pokrowiec przydaje się także do przechowywania gitary, chroniąc ją  przed kurzem i warunkami zewnętrznymi. Jest to ważne, gdy posiada się więcej, niż jeden instrument, a głównie używa się jednego – swojego ulubionego.

Orientacyjny przedział cenowy: 20–50 zł

Struny – prezent dla muzyka, którego preferencje znamy nieco lepiej

Bardzo praktyczny prezent dla gitarzysty, gdyż ich regularna wymiana jest konieczna dla dobrego brzmienia instrumentu. Warto pamiętać, aby dostosować typ strun do rodzaju gitary, na jakiej gra bliski Ci muzyk. Ciekawym wyborem mogą okazać się modele o wydłużonej trwałości. Jeśli jednak  macie do czynienia z już doświadczonym gitarzystą, to bardzo prawdopodobnie ma on już swój ulubiony typ strun. Warto w tym wypadku spytać się o ich rodzaj lub przeprowadzić śledztwo na własną rękę.

Orientacyjny przedział cenowy: 30–80 zł

gitara elektryczna

Korbka do nawijania strun. Praktyczny prezent dla gitarzysty

Jeżeli gitarzysta, któremu chcesz sprawić prezent jeszcze jej nie ma, to będzie to doskonały wybór na prezent. Korbka do gitary znacząco ułatwi proces wymiany strun, przez co pozwoli obdarowanej osobie zaoszczędzić więcej czasu na granie. Warto zwrócić uwagę na nieco droższe modele, które posiadają także funkcje wyciągania kołków mostka oraz nożyc do przecinania zużytych strun. Tańsze wersje korbki zrobione z plastiku sprawdzą się ze względu na swoją wyjątkowo niską cenę, jako drobny oraz praktyczny upominek.

Orientacyjny przedział cenowy: 4–60 zł

Sprawdź też: Prezent dla kucharza – kilka praktycznych pomysłów

Kapodaster – prezent dla każdego gitarzysty

Ten niewielki przyrząd o dziwacznej nazwie pochodzenia włoskiego, to idealny prezent dla muzyka grającego na gitarze. Przedmiot ten służy do zmiany stroju instrumentu bez konieczności podwyższania napięcia strun. Wiele utworów jest wykonywanych z jego użyciem, dzięki czemu możesz pozwolić osobie, której chcesz sprawić prezent, na poszerzenie repertuaru.

Orientacyjny przedział cenowy: 10–50 zł

Pasek do gitary – podarunek pozwalający stanąć na nogi

Przyczepiając go do gitary możliwość przewieszenia paska przez ramię pozwala grać w pozycji stojącej, co często jest wymagane na scenie. Jest to także po prostu wygodna alternatywa dla pozycji siedzącej. Istnieje możliwość wybrania pasków ze wzorem lub najprostszych jednokolorowych, co pozwala dobrać prezent do preferencji estetycznych gitarzysty.

Orientacyjny przedział cenowy: 10–50 zł

Straplocki – prezent dla gitarzysty, który dużo się rusza

Są to blokowane zaczepy na pasek do gitary. Jeżeli szukasz prezentu dla muzyka, który ma już wcześniej wymienione akcesorium, to być może właśnie takie zaczepy będą dla Ciebie świetnym wyborem! Przydają się one,  gdy gitarzysta wczuwa się w muzykę i zaczyna się więcej  ruszać. Gitara nierzadko potrafi wtedy niespodziewanie spaść z kółka. Wtedy z pomocą przychodzą zaczepy, które mają za zadanie chronić przed taką sytuacją.

Orientacyjny przedział cenowy: 20–50 zł

muzyk

Stroik elektroniczny. Akcesorium zawsze użyteczne

Ten typ urządzenia przez to, że przyczepia się je do główki gitary i wychwytuje tylko wibracje pochodzące z instrumentu, pozwala na dokładne strojenie w każdych warunkach. Jest to prezent dla gitarzysty, który przyda się zarówno w domowym zaciszu, jak i na sali koncertowej. Jest to nieporównywalnie lepsza opcja, niż darmowe stroiki dostępne w internecie, które wyłapują każdy dźwięk z otoczenia, przez co w wielu sytuacjach są kompletnie bezużyteczne. Urządzenie to jest także przydatne przy strojeniu innych instrumentów strunowych.

Orientacyjny przedział cenowy: 20-70 zł

Przybornik gitarowy – przydatne narzędzie do regulacji i napraw

Ten prezent dla gitarzysty, przypominający swoim wyglądem scyzoryk, zawiera w sobie kilka podstawowych narzędzi przydatnych dla każdego posiadacza gitary. Dzięki temu osoba, która otrzyma taki prezent nie będzie musiała zastanawiać się, gdzie położyła klucz nasadowy a gdzie jeden z kluczy imbusowych. Wszystko będzie znajdowało się w jednym miejscu. Jest to doskonały prezent dla muzyka grającego na gitarze!

Orientacyjny przedział cenowy: 50-90 zł

Kosmetyki do gitary – prezent dla gitarzysty dbającego o swój instrument

Widzisz, że osoba, której chcesz podarować coś związanego z jej pasją, sprawia wrażenie, jakby dbała o swoją gitarę bardziej, niż cokolwiek innego? Kosmetyki do gitary będą, więc idealnym pomysłem na prezent. W sklepach muzycznych możemy znaleźć przeróżne specyfiki, które służą do czyszczenia strun, nawilżania podstrunnicy i innych zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli nie wiemy, jakiego rodzaju kosmetyku potrzebuje najbardziej gitarzysta, któremu chcemy zrobić prezent, to najlepiej będzie zdecydować się na cały zestaw.

Orientacyjny przedział cenowy: 30–180 zł

Zatyczki do uszu – gadżet przydatny dla koncertujących muzyków

Jest to idealny prezent dla muzyków, którzy dużo czasu spędzają na scenie, przez co są narażeni na duży hałas. Bez odpowiedniej ochrony problemy ze słuchem są dla nich nieuniknione. Ciekawą opcją na prezent mogą być bardziej profesjonalne modele stoperów dające możliwość dostosowania rozmiaru do kształtu ucha oraz odpowiedniego stopnia tłumienia hałasu. Często w pakiecie oferowany jest także specjalny płyn, który służy do ich dezynfekcji. Jeżeli jednak wiemy, że osoba, której chcemy coś podarować ma tendencję do gubienia rzeczy, kupienie większej ilości tańszych stoperów może być lepszym wyborem na prezent dla gitarzysty.

Orientacyjny przedział cenowy: 10–120 zł

Podręczniki licealne

Redakcja prezenteria.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

sesja ciążowa
odkryj możliwości mebli recepcyjnych
Podręczniki licealne

Jesteś zainteresowany reklamą?

Podręczniki licealne