Tutaj jesteś

Nuty zapachowe w perfumach, czyli z czego się one składają?

29 maja 2021 Lifestyle

Pewną naturalną koleją rzeczy jeśli chodzi o perfumy jest to, że inaczej pachną na początku, a inaczej po kilku godzinach. Zapach jest też różny na różnych osobach. Każde perfumy mają swoje indywidualne cechy, które nie są do podrobienia. Czasem zdarza się, że jakiś zapach niesamowicie nam się u kogoś podoba. Jednak na nas samych nie czujemy go w takich sam sposób. Wszystkie te zależności wynikają z nut zapachowych w perfumach. Jakie one są?

Podział nut zapachowych w perfumach – co musisz wiedzieć?

Ogólnie na perfumy składają się trzy nuty zapachowe. Pierwsza to nuta górna. To ta, która jest wyczuwalna na samym początku. Inaczej na tę nutę mówi się, że to głowa zapachu. Zwykle to właśnie ona jest najintensywniejsza i najbardziej charakterystyczna, jednak najmniej trwała. Kolejna jest nuta środkowa, czyli inaczej serce. Są to pośrednie zapachy, które umiarkowanie długo się utrzymują. Jednak wyczuwamy je dopiero po pewnym czasie od aplikacji. Można powiedzieć, że serce stanowi pewnego rodzaju tło dla całej kompozycji, a jednocześnie tworzy charakter danych perfum. Ostatnia nuta to nuta dolna, albo inaczej baza lub podstawa. To najbardziej intensywne i trwałe związki zapachowe.

Jakie zapachy znajdują się w poszczególnych nutach?

Jeśli chodzi o perfumy damskie, to wyróżnia się tutaj różne rodzaje zapachów. W nucie górnej są to zwykle wszelkie cytrusowe i inne owocowe wonie. Mogą być to także zapachy ziołowe. W nucie środkowej mamy kwiaty. Popularne są tu gardenie, magnolie albo róże. W ostatniej nucie, czyli dolnej, są wszelkie cięższe zapachy. To tutaj używa się piżma, drzewa sandałowego czy np. cedru. Są to albo nuty orientalne, albo drewniane, balsamiczne itp.. Każda osoba może wybrać kompozycję, która najlepiej wypada na ich ciele. Jednak zwykle już po chwili przestajemy czuć własne perfumy. Najlepiej posiadać różne zapachy na różne okazje czy pory roku. Zwykle lekkie, cytrusowe zapachy używamy latem, a ciepłe, ciężkie i orientalne zimą.

Zapachy damskie, które podbiły serca kobiet na całym świecie

Perfumy damskie to niesamowite produkty. Tylko w tym przypadku można powiedzieć, że moda trwa wiecznie. Niektóre zapachy, które powstały już kilkadziesiąt lat temu, a nawet więcej, wciąż są pożądane przez miliony kobiet. Mowa tu np. o kultowych Coco Chanel nr 5. Oczywiście powstają także nowe zapachy, które także skradają serca kobiet. Każda osoba musi znaleźć po prostu swój zapach, które najlepiej jej odpowiada.

Redakcja prezenteria.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

odkryj możliwości mebli recepcyjnych