Dom
Tutaj jesteś

Mała pralnia w domu – czy warto ją zorganizować?

29 października 2020 Dom


W każdym domu – a szczególnie tam, gdzie są małe dzieci – tygodniowo generowane są spore ilości prania. W takiej sytuacji, jeśli pozwala nam na to domowa przestrzeń, doskonałym pomysłem jest organizacja niewielkiego pomieszczenia przeznaczonego tylko do tego celu. Jak powinna wyglądać mała pralnia w domu i czy warto ją stworzyć?

Odpowiednio przygotowane pomieszczenie

Należy zacząć od zastanowienia się, czy w domu jest wolne pomieszczenie, które będzie odpowiednie na pralnię. Musi ono mieć nie tylko podpięcie do wody (aby umieścić w nim pralkę), ale również przygotowany odpływ lub nawet dwa (gdy chcemy wstawić do pomieszczenia również automatyczną suszarkę).

Dodatkowo, ze względu na to, że pranie (i jego późniejsze suszenie) często generuje wysoki poziom wilgotności, pomieszczenie musi być wyposażone w wentylację lub chociaż posiadać okno. W innym przypadku może okazać się, że wilgotność spowoduje niechciane wykwity grzyba na ścianach. Koniecznym warunkiem jest również to, by znajdowało się w nim źródło ogrzewania – tak, by przyspieszyć suszenie odzieży, a także osuszyć powietrze.

Jak przygotować pralnię?

Na szczęście, po wybraniu odpowiedniego pomieszczenia, sam proces jego adaptacji nie jest wcale taki skomplikowany. Wystarczy wybrać odpowiednią, dostosowaną do naszych potrzeb pralkę i ewentualnie suszarkę. Jeśli jednak nie planujemy zakupu tej ostatniej, należy zaopatrzyć się w solidną suszarkę do rozwieszania odzieży. Dobrze jeśli jest dodatkowo stabilizowana. Również w tym samym pomieszczeniu warto umieścić kosz na brudną odzież, deskę do prasowania i żelazko, a także pewien zapas wieszaków. W ten sposób można mieć pewność, że proces pielęgnacji odzieży będzie szybki i skuteczny.

Organizując pralnię, należy wybrać dobrej jakości pralkę. Jeśli wahasz się, czy zakupić mniejsze, czy większe urządzenie – zawsze lepiej wybrać tę drugą opcję. Obecnie dostępne w sprzedaży, nowoczesne pralki samoczynnie dobierają ilość wody do potrzeb, dzięki czemu można mieć pewność, że nie marnujemy zbędnie tego zasobu. Jednocześnie, w razie konieczności wyprania na przykład domowej pościeli – nie musimy obawiać się, że jej ciężarem uszkodzimy pralkę.

Jeśli natomiast przestrzeni jest naprawdę niedużo, a chcemy zmieścić w pralni zarówno urządzenie piorące, jak i suszące – dobrym wyborem może okazać się tak zwane dwa w jednym. Pralkosuszarki pomagają zaoszczędzić przestrzeń, a jednocześnie łączą w sobie funkcjonalność obydwu urządzeń. To świetny wybór wszędzie tam, gdzie miejsca nie ma dość na obydwa te sprzęty ustawione oddzielnie.

Redakcja prezenteria.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

alarmy domowe