Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jak wybrać odpowiednią prostownicę?

27 października 2020

Prostownica z całą pewnością jest bardzo przydatnym przedmiotem podczas układania włosów. Dzięki niej mamy możliwość posiadania prostych włosów, co jest szczególnie istotne dla wszystkich kobiet, których włosy w naturalny sposób się kręcą. Wiele osób zastanawia się, jaką prostownicę wybrać. Podczas jej zakupu warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, aby urządzenie to działało w pełni sprawnie.

Rodzaje powłok

W obecnych czasach można znaleźć w sprzedaży bardzo zróżnicowane rodzaje prostownic do włosów. Różnią się one między sobą na przykładem rodzajem powłoki, która się w niej znajduje. Wśród podstawowych powłok w tego rodzaju produktach można wymienić następujące:
– powłoka ceramiczna,
– powłoka ceramiczna z domieszką keratyny,
– powłoka diamentowa,
– powłoka z dodatkiem turmalinów.
Najbardziej popularna i najczęściej wykorzystywana jest powłoka ceramiczna. Znajduje się ona w większości produktów, które są dostępne na rynku.

Wielkość płytek

Podczas wyboru odpowiedniej dla nas prostownicy należy również zwrócić swoją szczególną uwagę na wielkość płytek, które się w niej znajdują. Ma to bardzo duże znaczenie podczas stylizowania włosów. W przypadku posiadania krótkich włosów warto wybierać takie prostownice, których ramiona również będą krótkie i wąskie. Są one także bardzo poręczne, co z całą pewnością będzie idealnym rozwiązaniem dla każdej pani. Natomiast prostownicę o długich i szerokich płytkach warto wybrać w przypadku, gdy posiadamy dłuższe włosy.

Regulacja temperatury

Bardzo duże znaczenie podczas prostowania włosów ma również regulacja temperatury. Dlatego warto podczas zakupów wybrać taki model prostownicy, które będzie umożliwiał co najmniej minimalną możliwość regulacji temperatury. Dzięki temu będziemy mogli w odpowiedni sposób dostosować ją do swoich włosów. Grube i mocne włosy mogą mieć wyższą temperaturę podczas prostowania niż włosy cienkie i słabe. Włosy grube są bardziej odporne na działanie wysokich temperatur, dlatego jest to możliwe.

Moc prostownicy

Podczas zakupu takiego urządzenia jak prostownica warto również zwrócić swoją szczególną uwagę na jej moc. Od mocy prostownicy w dużej mierze zależy przez ile czasu będzie się ona nagrzewała do pracy. Im wyższa moc prostownicy, tym krócej trzeba będzie czekać, aby jej użyć. Natomiast im niższa moc, tym dłużej będzie konieczność czekać. Dlatego warto zastanowić się nad tym aspektem pracy prostownicy przed dokonaniem jej zakupu. Wtedy będziemy mogli ją w odpowiedni sposób dopasować do swoich indywidualnych preferencji.

Podręczniki licealne

Redakcja prezenteria.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?