Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Post dr Dąbrowskiej czyli ukojenie i odrodzenie dla umysłu

6 lipca 2021 post dr dąbrowskiej

W dzisiejszym skomercjalizowanym świecie, w którym dominuje przetworzona żywność i reklamowana jest ona w kolorowych barwach, a życie osób idących do restauracji typu fast food jest radosne i bez problemów, należy cofnąć się o krok wstecz.

Podstawowe założenia diety dr Dąbrowskiej

Dieta zakłada spożywanie głównie surowych warzyw i owoców, eliminując jednocześnie przetworzone jedzenie, mięso, nabiał, a także inne produkty wysoko przetworzone. Głównym celem diety jest oczyszczanie organizmu z toksyn poprzez dostarczanie mu łatwo przyswajalnych składników odżywczych. Dr Dąbrowska wierzy, że surowe jedzenie aktywuje naturalne procesy samoregeneracji organizmu, pomagając w leczeniu wielu dolegliwości. Dieta eliminuje cukry przetworzone, skupiając się na naturalnych cukrach zawartych w warzywach i owocach. Dieta zakłada regularne dni detoksu, podczas których spożywane są wyłącznie soki z warzyw i owoców.

Kto podejmuje post Dr Dąbrowskiej?

Niestety, tę dość ekstremalną dietę rozpoczynają najczęściej osoby, które są schorowane i cierpią na zaawansowane dolegliwości, na które często nie ma już leków, lub te wcześniej używane po prostu nie działają. Dla wielu z nich post ten jest wybawieniem i ostatnią deską ratunku. Ale czy powinno tak być? Czy post Dr Dąbrowskiej powinien być podejmowany u schyłku?

Czy osoby zdrowe powinny podjąć post?

Jak najbardziej. Należy pamiętać, że choroby mogą w nas być w stanie wyciszonym. Objawy mogą pojawić się znacznie później i rozwijać do momentu, kiedy jest już za późno. Błonnik zawarty w diecie warzywno-owocowej jest swoistą gąbką oczyszczającą nasze ciała i zapobiegającą chorobom w późniejszym życiu. Warto, aby decydowały się na nią nie tylko osoby starsze i schorowane, ale także młode, które chcą być zdrowie i silne w podeszłym wieku i korzystać w pełni z czasu, który im pozostał.

Jak przygotować się do postu?

Po pierwsze, musimy otworzyć swój umysł i serce. Niestety jak każdy z nas doświadczył czasem w życiu, robienie czegokolwiek z przymusu może skutkować brakiem sukcesu. Przed podjęciem postu musimy się więc zastanowić dlaczego chcemy zdecydować się na takie wyrzeczenia, rozpisać na przykład całe przedsięwzięcie na fazy oraz opracować plan działania jak potem zdrowo wrócić do „normalnych” nawyków żywieniowych i choć w jakimś stopniu zachować dozę owocowo-warzywnej surowości w codziennym odżywianiu. Dobrym ćwiczeniem są też mniejsze wyrzeczenia przed właściwym wyzwaniem. Na jakiś czas przed postem możemy odstawić używki, takie jak kawa czy papierosy, lub ciężkie i wysokokaloryczne lub przetworzone pokarmy. Podjęty post nie będzie wówczas tak dużym szokiem dla organizmu. Warto też przygotować się teoretycznie. Można się zaciekawić i przeczytać o właściwościach i substancjach zawartych w różnorakich warzywach i owocach oraz ich wpływie na nasze ciało i umysł.

Jak uprościć sobie proces wchodzenia w post Dr Dąbrowskiej?

Nowością na rynku jest wprowadzona przez deweloperów aplikacja opracowana, aby post stał się czymś wręcz przyjemnym. Znajdziemy tam liczne przepisy i rozwiązania, a także sposoby radzenia sobie z wychodzeniem z postu i powrotu do regularnego żywienia. Dzięki tej aplikacji nie ma już odwrotu, rozwiązanie jest proste. Teraz musimy tylko postawić na zdrowie jednym kliknięciem.

Dieta dr Dąbrowskiej to niekonwencjonalny, ale odważny krok w kierunku zdrowego odżywiania. Wybór tej diety wymaga świadomego podejścia. Chociaż istnieją opinie zarówno pozytywne, jak i krytyczne, to dieta ta z pewnością zwraca uwagę na potrzebę spożywania naturalnych, surowych produktów, co może być inspirujące dla tych, którzy szukają alternatywnych ścieżek zdrowego stylu życia. Warto pamiętać też, że przed rozpoczęciem jakiejkolwiek diety zawsze zaleca się konsultację z lekarzem lub dietetykiem.

Podręczniki licealne

Redakcja prezenteria.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

sesja ciążowa
odkryj możliwości mebli recepcyjnych
Podręczniki licealne

Jesteś zainteresowany reklamą?

Podręczniki licealne