prezenteria.pl

Blog ogólnotematyczny o urodzie, zdrowiu i lifestyle'u

Zakupy

Tanie kosmetyki online – czy warto je kupować?

Panie, a coraz częściej również panowie – używają szerokiej gamy kosmetyków – nie tylko tych do makijażu. Preparaty do mycia oraz pielęgnacji cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Gdzie i jak kupować tanie kosmetyki online?

Niedrogie zakupy za pośrednictwem internetu

Wiele osób widząc różnice w cenach preparatów kosmetycznych online i stacjonarnie zastanawia się, gdzie jest ukryty haczyk. Odpowiedź brzmi: nigdzie. W sklepach stacjonarnych ich właściciele ponoszą szereg kosztów, z którymi nie borykają się posiadacze punktów internetowych: opłaty za powierzchnię sklepową, wynagrodzenia obsługi sklepu, ewentualne straty wynikające z uszkodzenia towaru przez klienta bądź kradzieży. Wszystko to przekłada się na wysokość ceny w sklepie stacjonarnym – i nagle okazuje się, że produkt kosztuje nawet kilkanaście czy kilkadziesiąt procent więcej niż w sklepie internetowym.

Jednocześnie, zakupy za pośrednictwem internetu najczęściej wiążą się z koniecznością pokrycia kosztów wysyłki. Te z reguły wynoszą nawet do kilkunastu złotych, dlatego może okazać się, że mimo teoretycznie niskiej ceny samego wyrobu – zakup jednego produktu po prostu się nie opłaca. Zakupy online są idealnym rozwiązaniem, gdy potrzebujemy dokonać większych zakupów – wówczas bowiem nierzadko również koszty wysyłki są pokryte przez sam sklep, jeśli przekroczymy określoną kwotę zamówienia.

Jakie zagrożenia niosą za sobą zamówienia internetowe?

Choć to coraz rzadsza praktyka, zdarza się że tanie kosmetyki online są niedrogie nie bez powodu. Niekiedy, nieuczciwi przedsiębiorcy sprzedają za naprawdę okazyjną kwotę produkty, których termin ważności jest bardzo krótki, nie informując o tym. Na szczęście, w przypadku zakupów online przysługuje prawo do zwrotu towaru nabytego na odległość. Niejednokrotnie jednak kupujący nie decydują się na ten krok, bowiem koszty ewentualnej przesyłki (którą w większości przypadków trzeba pokryć z własnej kieszeni) przekraczają wartość towaru lub są porównywalne.

Zaznaczyć jednak należy, że praktyka tego rodzaju należy do rzadkości w obecnych czasach. Sprzedający za pośrednictwem internetu przedsiębiorcy rzeczywiście oferują niezwykle atrakcyjne ceny na wyroby o krótkim terminie ważności, jednak informują o tym w opisie oferty – tak, by kupujący miał świadomość, na co się decyduje. Dzięki temu możliwe jest podjęcie decyzji, czy zdążymy wykorzystać kosmetyk (lub chociaż jego część pozwalającą na zrekompensowanie poniesionych kosztów zakupu). Internetowe zakupy kosmetyków mogą być naprawdę opłacalne – wystarczy robić je z głową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.