prezenteria.pl

Blog ogólnotematyczny o urodzie, zdrowiu i lifestyle'u

Lifestyle

Organizujemy przyjęcie w stylu hawajskim

W ostatnim czasie coraz częściej widuje się zorganizowane imprezy tematyczne, odbywające się według określonego scenariusza. Do tego celu wykorzystuje się pomysły z filmów, książek, zdarzeń lub egzotycznych scenerii, jak na przykład Hawajów.
Impreza w stylu hawajskim to ostatnio najmodniejszy motyw przewodni urodzin, wieczoru panieńskiego, ślubu czy celebrowanego jubileuszu.

Impreza w stylu hawajskim

Hawaje przede wszystkim kojarzą się z piękną roślinnością, upalną pogodą i szumem fal przejrzystego morza – dlatego, imprezę zorganizowaną w tym klimacie powinno się – w naszym klimacie – robić latem, co pozwoli oddać klimat wysp. Najlepszym rozwiązaniem jest zorganizować imprezę na plaży nadmorskiej, w czasie letnich upałów, co pozwoli również na bardziej nieformalny strój, jakim są kostiumy kąpielowe, krótkie spodenki oraz koszule we wzory kwiatowe czy z inną roślinnością. Ciekawym szczegółem mogą być damskie spódniczki z imitacji trawy i gotowe stroje hawajskie dla mężczyzn. Jeżeli jednak z różnych przyczyn plaża nie wchodzi w grę, taką zabawę można zainscenizować na działce czy w przydomowym ogrodzie.

Klimatyczne dekoracje

Oprócz odpowiednich strojów uczestników imprezy bardzo ważną rolę grają dekoracje w stylu hawajskim; nie powinno tu zabraknąć egzotycznych owoców na stołach, girland z kwiatów zakładanych na szyję gości, lampionów, baloników, dmuchanych flaminów, a także plakatów przedstawiających hawajskie plaże z palmami, złotym piaskiem oraz błękitnym morzem.
Odpowiedni klimat osiągniemy, dodając gadżety podkreślające charakter imprezy; zastawę stołową z motywami hawajskimi, przekąski przygotowane według hawajskich przepisów, kolorowe drinki z parasolkami i słomkami, piniaty wypełnione słodyczami, oraz dmuchane palmy.

Kostiumy na imprezę w stylu hawajskim

Panie uczestniczące w imprezie hawajskiej powinny zaopatrzyć się w dużą ilość sztucznych kwiatów, które można wpiąć we włosy, a także upleść z nich naszyjnik na szyję. Do kompletu można założyć spódniczkę z trawy oraz kostium kąpielowy. Nieodłącznym atrybutem stroju dla panów będzie luźna koszula w motywy roślinne, powiewne szorty, naszyjnik z kwiatów oraz słomkowy kapelusz, ochraniający przed palącymi promieniami słonecznymi.

Muzyka hawajska to podstawa udanej imprezy

Podczas imprezy w stylu hawajskim ważna jest również odpowiednia muzyka – tu najlepszym pomysłem będą oryginalne tradycyjne dźwięki gitary hawajskiej, nagrane na płyty CD. To bardzo relaksujące rytmy, przywodzące na myśl tropikalny klimat wysp.
Muzykę w stylu hawajskim wykonują również współcześni artyści, dlatego warto poszukać płyt z nagranymi utworami w sklepach muzycznych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.