Dom
Tutaj jesteś

Jak wyglądają dzisiejsze modne łazienki?

2 października 2020 Dom


Gdy obejrzymy (nawet prywatne) zdjęcia sprzed lat, zauważymy, że niegdyś łazienki prezentowały się zupełnie inaczej. Nasi rodzice czy dziadkowie nie posiadali takiego szeregu możliwości jak my i stawiali raczej na funkcjonalność tego rodzaju pomieszczeń. Jak wyglądały łazienki kiedyś, a jak prezentują się na dzień dzisiejszy?

Kiedyś: funkcjonalność na pierwszym planie

W łazienkach, jakie znajdowały się jeszcze w naszych rodzinnych domach, znaleźć można było zazwyczaj pralkę, umywalkę, wannę bądź prysznic (w zależności od ilości dostępnej przestrzeni) i toaletę. Szczęśliwcami był osoby, których mieszkania w bloku zakładały oddzielną toaletę i łazienkę – wówczas bowiem aż dwie osoby jednocześnie mogły korzystać z tych przybytków. Pomieszczenia były na tyle nieduże, że nierzadko okazywało się, że jednoczesne przebywanie wewnątrz dwóch osób było po prostu niemożliwe.

Najczęściej, ściany pokryte były kafelkami aż do samego sufitu, tak, by wilgoć nie przedostawała się na ściany. Jednocześnie, niemalże każdy miał nad wanną zawieszaną suszarkę na pranie, którą podciągało się do góry, aż pod sufit. Prawdopodobnie wszyscy poczuli choć raz zimne, mokre ubrania na plecach, wchodząc do wanny. Taki wygląd pomieszczeń był powodowany nie tylko chęcią stworzenia praktycznych pomieszczeń, ale również innymi rozwiązaniami dostępnymi w tamtym czasie. Jak prezentują się dzisiejsze modne łazienki?

Nowoczesność i styl

Dziś nawet deweloperzy projektując domy wiedzą, że ludzie uwielbiają duże łazienki. Dlatego też pomieszczenia te są przestronne, a w wielu przypadkach – posiadają również podpięcia wody do prysznica i wanny jednocześnie.

Coraz częściej odchodzi się również od koncepcji pokrywania ścian aż po sam sufit płytkami. To nie tylko kosztowne, ale również zupełnie bezcelowe. Dlaczego?

Niegdyś układało się w ten sposób płytki z uwagi na brak innych rozwiązań, które ochroniłyby ścianę przed wilgocią. Obecnie, wskazać można na szereg innych opcji, dzięki którym nawet nieprzykryta kafelkami ściana nie będzie pokryta grzybem. Wśród nich wskazać można chociażby farby przeznaczone do malowania pomieszczeń wilgotnych. Są one stworzone w sposób, dzięki któremu prezentują się doskonale nawet przy ciągłej ekspozycji na wilgotne powietrze czy niewielką ilość wody.

Najmodniejsze obecnie łazienki są często monochromatyczne. Czerń i biel prezentuje się niezwykle elegancko, a w połączeniu z odpowiednimi dodatkami – pozwala na stworzenie wnętrza rodem z magazynu dla projektanta. Oczywiście, to niejedyne rozwiązanie – jednak obecnie bardzo na czasie.

Redakcja prezenteria.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

alarmy domowe