Tutaj jesteś

Pierścionek zaręczynowy z szafirem – sposób na oryginalne oświadczyny

26 kwietnia 2021 Zakupy Pierścionek zaręczynowy z szafirem

Oświadczyny to wydarzenie, przed którym wielu panów odczuwa ogromną tremę. Co powiedzieć wybrance serca? Jaki pierścionek wybrać? To pytania, które przez wiele dni zaprzątają myśli przyszłego narzeczonego. A może postawić na oryginalny sposób oświadczyn i wybrać pierścionek zaręczynowy z szafirem? To tradycyjnie wiązana z narzeczeństwem biżuteria, a jednocześnie nieco mniej oczywisty pierścionek zaręczynowy niż ten z diamentem. Wybór należy do nas, ale pierścionek zaręczynowy z szafirem na pewno zostanie przyjęty z radością.

Pierścionek zaręczynowy z szafirem – dlaczego warto?

Szafir w wielu kulturach uznawany jest za symbol miłości, czystości i prawdy, a także małżeńskiego szczęścia. Z tego względu pierścionek zaręczynowy z szafirem to wybór wielce symboliczny i dość popularny, a jednak nie tak częsty jak pierścionki z diamentami czy brylantami. Jeśli zatem mężczyzna wie, że jego wybranka ceni sobie oryginalność i indywidualizm, powinien poważnie rozważyć wybór pierścionka z szafirem. Szafiry symbolizują też wierność, czystość i skromność, a także lojalność i przywiązanie w miłości. Wręczając pierścionek zaręczynowy z szafirem, mężczyzna w niewerbalny sposób przekazuje wybrance te właśnie myśli i składa obietnicę zgodnego pożycia małżeńskiego. To coś więcej niż tylko element biżuterii; to złożenie przez mężczyznę uroczystego przyrzeczenia szanowania przyszłej żony i stworzenia z nią stabilnego, trwałego związku. Warto wiedzieć, że szafiry są najtwardszymi kamieniami stosowanymi w jubilerstwie – twardością ustępują jedynie diamentom. Są praktycznie niezniszczalne, a ich piękny niebieski kolor sprawia, że są doskonale widoczne noszone w postaci pierścionka na palcu.

Pierścionek zaręczynowy z szafirem – jak wybrać ten idealny?

Wybierając pierścionek zaręczynowy z szafirem, zwróćmy uwagę przede wszystkim na to, by miał właściwy rozmiar. Dobrym pomysłem jest wybranie się do salonu jubilerskiego wraz z wybranką. Będzie ona mogła tam przymierzyć pierścionek i sprawdzić, czy nie jest zbyt mały albo zbyt luźny. Takie rozwiązanie eliminuje jednak element niespodzianki, jaką mają być oświadczyny i wręczenie pierścionka. Wiele młodych par decyduje się jednak na oficjalne zaręczyny w obecności rodziny, a wówczas trudno mówić o zaskoczeniu, jakim będzie danie pierścionka. Innym rozwiązaniem, jeśli chodzi o dobranie rozmiaru pierścionka, jest zmierzenie pod jakimś pretekstem obwodu palca wybranki, na którym noszony będzie pierścionek zaręczynowy. A jeśli i to się nie uda, zbyt duży pierścionek zaręczynowy z szafirem można w dość prosty sposób zmniejszyć.

Szafiry najpiękniej prezentują się w oprawie złota i z tego właśnie kruszcu wykonane są najczęściej pierścionki zaręczynowe z tym kamieniem szlachetnym. Warto jednak wiedzieć, że dostępne są różne kolory złota, od prawie białego do różowego. Wybór idealnego pierścionka zaręczynowego to kwestia gustu przede wszystkim przyszłej narzeczonej – to jej właśnie ma się on spodobać.

Podręczniki licealne

Redakcja prezenteria.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

wełniane marynarki damskie