prezenteria.pl

Blog ogólnotematyczny o urodzie, zdrowiu i lifestyle'u

Pierścionek zaręczynowy z szafirem
Zakupy

Pierścionek zaręczynowy z szafirem – sposób na oryginalne oświadczyny

Oświadczyny to wydarzenie, przed którym wielu panów odczuwa ogromną tremę. Co powiedzieć wybrance serca? Jaki pierścionek wybrać? To pytania, które przez wiele dni zaprzątają myśli przyszłego narzeczonego. A może postawić na oryginalny sposób oświadczyn i wybrać pierścionek zaręczynowy z szafirem? To tradycyjnie wiązana z narzeczeństwem biżuteria, a jednocześnie nieco mniej oczywisty pierścionek zaręczynowy niż ten z diamentem. Wybór należy do nas, ale pierścionek zaręczynowy z szafirem na pewno zostanie przyjęty z radością.

Pierścionek zaręczynowy z szafirem – dlaczego warto?

Szafir w wielu kulturach uznawany jest za symbol miłości, czystości i prawdy, a także małżeńskiego szczęścia. Z tego względu pierścionek zaręczynowy z szafirem to wybór wielce symboliczny i dość popularny, a jednak nie tak częsty jak pierścionki z diamentami czy brylantami. Jeśli zatem mężczyzna wie, że jego wybranka ceni sobie oryginalność i indywidualizm, powinien poważnie rozważyć wybór pierścionka z szafirem. Szafiry symbolizują też wierność, czystość i skromność, a także lojalność i przywiązanie w miłości. Wręczając pierścionek zaręczynowy z szafirem, mężczyzna w niewerbalny sposób przekazuje wybrance te właśnie myśli i składa obietnicę zgodnego pożycia małżeńskiego. To coś więcej niż tylko element biżuterii; to złożenie przez mężczyznę uroczystego przyrzeczenia szanowania przyszłej żony i stworzenia z nią stabilnego, trwałego związku. Warto wiedzieć, że szafiry są najtwardszymi kamieniami stosowanymi w jubilerstwie – twardością ustępują jedynie diamentom. Są praktycznie niezniszczalne, a ich piękny niebieski kolor sprawia, że są doskonale widoczne noszone w postaci pierścionka na palcu.

Pierścionek zaręczynowy z szafirem – jak wybrać ten idealny?

Wybierając pierścionek zaręczynowy z szafirem, zwróćmy uwagę przede wszystkim na to, by miał właściwy rozmiar. Dobrym pomysłem jest wybranie się do salonu jubilerskiego wraz z wybranką. Będzie ona mogła tam przymierzyć pierścionek i sprawdzić, czy nie jest zbyt mały albo zbyt luźny. Takie rozwiązanie eliminuje jednak element niespodzianki, jaką mają być oświadczyny i wręczenie pierścionka. Wiele młodych par decyduje się jednak na oficjalne zaręczyny w obecności rodziny, a wówczas trudno mówić o zaskoczeniu, jakim będzie danie pierścionka. Innym rozwiązaniem, jeśli chodzi o dobranie rozmiaru pierścionka, jest zmierzenie pod jakimś pretekstem obwodu palca wybranki, na którym noszony będzie pierścionek zaręczynowy. A jeśli i to się nie uda, zbyt duży pierścionek zaręczynowy z szafirem można w dość prosty sposób zmniejszyć.

Szafiry najpiękniej prezentują się w oprawie złota i z tego właśnie kruszcu wykonane są najczęściej pierścionki zaręczynowe z tym kamieniem szlachetnym. Warto jednak wiedzieć, że dostępne są różne kolory złota, od prawie białego do różowego. Wybór idealnego pierścionka zaręczynowego to kwestia gustu przede wszystkim przyszłej narzeczonej – to jej właśnie ma się on spodobać.