Dom
Tutaj jesteś

Najlepszy oczyszczacz powietrza do domu z małym dzieckiem

8 marca 2021 Dom Najlepszy oczyszczacz powietrza

Czyste, zdrowe powietrze w pokoju dziecka zapewnia mu spokojny sen i pozwala uniknąć ryzyka wystąpienia alergii oraz problemów z delikatnymi, wciąż rozwijającymi się drogami oddechowymi maleństwa. W przypadku dzieci zmagających się z alergią na kurz, zapewnienie im bezpiecznego, wolnego od alergenów domu to podwójne wyzwanie dla rodziców. Z pomocą przychodzi domowy oczyszczacz powietrza. Jaki oczyszczacz powietrza kupić do domu, w którym mieszka mały alergik lub noworodek? Jak wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza?

Otoczenie, w którym przebywa dorastający człowiek, ma ogromny wpływ na całe jego życie. Wychowanie w środowisku wolnym od zanieczyszczeń i alergenów, swobodne oddychanie i unikanie podrażnień oraz chorób dróg oddechowych zdecydowanie podnosi jakość snu, zabawy i zdrowia organizmu noworodków i małych dzieci. W pomieszczeniu, a najlepiej w całym domu, w którym przebywa dziecko, nie powinno się oddychać dymem tytoniowym. Zapewnienie dziecku czystego powietrza w miejscu, w którym dorasta, to oznaka troski o jego zdrowie i dobre samopoczucie. Drobnoustroje chorobotwórcze, pleśń, zarodniki grzybów, pyłki roślin, a także sierść zwierząt, kurz, roztocza i pyły zawieszone w powietrzu z zewnątrz wdychane do płuc nie mają dobrego wpływu na zdrowy rozwój dziecka. Jak stworzyć dobre warunki do zdrowego rozwoju dziecka w naszym mieszkaniu lub domu? Domowy oczyszczacz powietrza sprawi, że stanie się to banalnie proste. Jaki oczyszczacz powietrza kupić? Przy wyborze oczyszczacza powinniśmy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii.

Najlepszy oczyszczacz powietrza do domu, w którym rozwija się dziecko, powinien być wyposażony w filtr HEPA. Ten precyzyjny system filtracji powietrza jest w stanie wychwycić aż do 99,97% cząsteczek pyłu o wielkości 0,26 ㎛, co wyraźnie poprawia jakość powietrza, którym oddycha maluch. Pyły zawieszone w powietrzu wywołują podrażnienia dróg oddechowych i reakcje alergiczne, nieżyt nosa, kaszel, a w dłuższej perspektywie mogą nasilać nawet objawy astmy. Wysokiej jakości, najlepszy oczyszczacz powietrza poprawi jakość powietrza w otoczeniu dziecka. Oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA zapewni usunięcie pyłów i drobnoustrojów, jednak do jego poprawnego działania konieczne jest dostosowanie wydajności wybranego urządzenia do wielkości pomieszczeń, w których docelowo sprzęt ma pracować. Jeśli wybierzemy zbyt małą moc, nawet najlepszy oczyszczacz powietrza nie będzie pracować poprawnie, a potencjał jego wydajności nie zostanie odpowiednio wykorzystany. Najlepiej wybrać domowy oczyszczacz powietrza o mocy i zasięgu odpowiednich do największego pomieszczenia w domu – wówczas będzie on pracował poprawnie również w mniejszych pokojach. Najlepszy oczyszczacz powietrza do domu, w którym jest małe dziecko, będzie miał funkcję blokady rodzicielskiej, która zabezpieczy urządzenie przed przestawieniem ustawień jego działania przez dziecięce rączki. Domowy oczyszczacz powietrza do pokoju dziecka powinien być na tyle cichy, by podczas pracy nie budził malucha, który potrzebuje dużej ilości snu, także w ciągu dnia. Sterowanie oczyszczaczem za pomocą aplikacji na telefon oraz automatyczny timer umożliwiający ustawienie czasu pracy urządzenia ułatwi korzystanie z niego zdalnie, bez potrzeby każdorazowego wchodzenia do pokoju dziecka, aby zmienić ustawienia urządzenia.

Artykuł nadesłany

Redakcja prezenteria.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

alarmy domowe