Strona główna
Zakupy
Tutaj jesteś

Jak dobrać rozmiar biustonosza?

28 stycznia 2022 rozmiar biustonosza

Biustonosz, które będzie Twoim strzałem w dziesiątkę musi być przede wszystkim wygodny, a także idealnie dopasowany do Twojego biustu. Na rozmiar biustonosza składa się zarówno liczba, jak i litera. Liczba dotyczy obwodu naszej klatki piersiowej pod biustem, natomiast litera – wielkości miseczki. Jeżeli chcesz wiedzieć jaki rozmiar powinny mieć Twoje biustonosze, aby idealnie pasowałby na Twoją sylwetkę – przeczytaj nasz poradnik.

O czym nie można zapomnieć?

Kluczowe jest posiadanie wiedzy o tym, że to właśnie obwód biustonosza odpowiada za właściwe podtrzymanie biustu, a nie ramiączka – jak zresztą wielu kobietom się wydaje. Jeżeli stanik jest zbyt luźny w obwodzie nie będzie w stanie utrzymać ciężaru twojego biustu. Biustonosze, które mają dobrze dobrany rozmiar miseczki pozwolą Ci nie tylko podtrzymać biust, ale także podkreślić jego wszelkie walory.

Krok 1- zmierz się pod biustem

Prawidłowe określenie rozmiaru pod Twoim biustem jest już pierwszym krokiem do sukcesu. Wystarczy Ci miarka krawiecka, następnie za jej pomocą powinnaś zmierzyć obwód Twojej klatki piersiowej bezpośrednio pod biustem, lekko ściskając się miarką. Twoja postawa powinna być prosta, a ręce muszą być w swobodny sposób opuszczone wzdłuż ciała. Miarkę należy przyłożyć poziomo, bezpośrednio pod piersiami, a następnie ściągnąć ją, lekko dociskając do ciała.

W jaki sposób określić rozmiar pod biustem?

Obwody biustonoszy szyje się co tak zwane pięć, czyli są to wartości na przykład 65, 70, 75, 105 dlatego też po zmierzeniu się miarką krawiecką, powinniśmy zaokrąglić swój wymiar do mniejszego rozmiaru. Przykładowo – Twój wymiar 68 cm, biustonosz, który powinnaś wybrać to 65.

Krok 2 – zmierz się w biuście

Gdy już określenie obwodu masz za sobą, należy określić rozmiar miseczki. Ten pomiar, w przeciwieństwie do poprzedniego, powinnaś wykonać ubrana w biustonosz, niemniej jednak powinien to być miękki model bez fiszbin. Tę samą miarkę przyłóż do piersi w ich najszerszym punkcie, mniej więcej na wysokości brodawek. Powinna ona lekko przylegać do ciała, jednakże nie może w nadmierny sposób uciskać piersi. Następnie musisz skorzystać z tabeli rozmiarów, sklep Conteshop.pl ma ją na swojej stronie internetowej.

Kilka przydatnych zasad

  • W przypadku, gdy jesteś posiadaczką dużej ilości tkanki podskórnej, możesz nawet zaniżyć obwód o dwa rozmiary, czyli mając pod biustem np. 68 cm, wybrać obwód 60.
  • Posiadaczki większych piersi powinny wybierać biustonosze z szerokimi ramiączkami.
  • Zaprzyjaźnij się z tabelą rozmiarów!
Podręczniki licealne

Redakcja prezenteria.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Prezent dla przyjaciółki
wełniane marynarki damskie
oryginalne perfumy

Jesteś zainteresowany reklamą?

oryginalne perfumy