Tutaj jesteś

Jak dobrze mieć znajomego czyli wspólne spędzanie wolnego czasu

29 września 2020 Lifestyle

Każdy z nas ma większe lub mniejsze grono znajomych, z którymi lubi spędzać wolny czas.
Pomimo że słowem „znajomy”, określa się osobę dobrze nam znaną, lecz nie pozostającą w zbyt bliskich relacjach to spędzanie z nią czasu traktujemy jak odskocznię od codziennych obowiązków i coś mile widzianego.

Co można robić ze znajomymi?

Czas ze znajomymi można spędzać na wiele sposobów – w zależności od stopnia zażyłości możemy chodzić razem na imprezy, do kina czy teatru lub organizować wzajemne wypady w plener. Od czasu do czasu warto spotkać się we własnym domu na tak zwanej domówce, gdzie można potańczyć, spokojnie porozmawiać, a także zjeść smaczny posiłek w miłym towarzystwie.

Zabawy taneczne czasem bywają dość męczące, dlatego na wieczór ze znajomymi trzeba przygotować kilka atrakcji, które staną się przerywnikiem pomiędzy dynamiczną zabawą a odpoczynkiem. Mowa tu o grach towarzyskich.

Gry towarzyskie zawsze mile widziane

Zachęcenie uczestników domówki do gier towarzyskich to rola dla gospodarza przyjęcia – należy jednak pamiętać, żeby zabawa była udana, potrzebna jest obecność wszystkich gości. Jeżeli przynajmniej jeden z nich odmówi, powinniśmy spróbować czegoś innego.

Gra towarzyska nie powinna być zbyt skomplikowana, gdyż tłumaczenie zasad zajmuje zbyt wiele czasu; najlepiej więc jest wybrać grę, którą znają wszyscy uczestnicy, a przede wszystkim dobrze się w tym czasie bawią, ponieważ ta forma zabawy ma sprawiać przyjemność i radość z uczestnictwa w niej. Najbardziej popularne z gier towarzyskich są kalambury – za pomocą gestów lub obrazków rysowanych na kartce bądź tablicy opowiadamy historię, z której należy odgadnąć tytuł. Przedmiotem opowieści może być dowolny przedmiot, film, zwierzę, czy postać – wybór zależy albo od wcześniejszego losowania lub propozycji przygotowanej przez opowiadającego.
Inną grą towarzyską może być gra w karty, jednak tu należy uwzględnić wszystkich uczestników. Z tego powodu, powinna to być gra przewidziana dla większej liczby osób.
Następne z kolei to dobrze znane gry planszowe, takie jak „Monopoly”, „Wsiąść do pociągu” lub „Transformacja Marsa”, które pozwolą na prostą i świetną zabawę każdej z obecnych osób. Gry przewidziane są dla maksimum 5 osób.

Wypad w plener ze znajomymi to dobry pomysł

Oczywiście nią domówkach propozycję się nie kończą – ze znajomymi można zorganizować wycieczkę poza miasto, wspólne wyjście na koncert odbywający się na wolnym powietrzu, wieczór w restauracji, zabawę ruchową o charakterze sportowym, czyli grę w siatkówkę, koszykówkę czy paintball. Można także umówić się na rozwiązywanie zagadek w ostatnio modnych escape roomach i przeżyć niezapomniany wieczór, wśród dobrze zainscenizowanej, ciekawej scenerii.

Podręczniki licealne

Redakcja prezenteria.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

odkryj możliwości mebli recepcyjnych