Tutaj jesteś

Jak objawia się impotencja?

18 listopada 2021 Zdrowie Jak objawia się impotencja

Statystyki pokazują, że impotencja dotyczy aż 40% mężczyzn po czterdziestym roku życia. Problem ten dotyka także młodszych i zdrowych mężczyzn. Niezależnie od tego, w jakim wieku pojawia się trudność we współżyciu, za każdym razem sprawia ona, że mężczyzna traci pewność siebie i czuje się mniej męski. Często cierpi także na tym jego relacja.

Czym jest impotencja i jak się objawia?

Impotencja to dysfunkcja seksualna polegająca na zaburzeniach erekcji. W praktyce oznacza to, że mężczyzna ma trudność w uzyskaniu wzwodu i utrzymania go na tyle długo, aby doszło do pełnego oraz satysfakcjonującego zbliżenia. Dzieje się tak mimo tego, że mężczyzna jest podniecony oraz odbył z partnerką namiętną grę wstępną. W efekcie na jakości traci związek, mogą pojawić się konflikty i nieporozumienia. Mężczyzna czuje się niemęski, może unikać zbliżeń, zaczynają pojawiać się u niego kompleksy i poczucie winy.

Przyczyny zaburzeń erekcji

Czynniki, które mają wpływ na występowanie zaburzeń erekcji można podzielić na dwie grupy.

  • Czynniki psychologiczne to najczęściej stres, kompleksy związane z niewielkim rozmiarem penisa, niska samoocena, lęk przed seksualnością lub zapłodnieniem kobiety i ciążą, poczucie winy i grzechu, problemy i konflikty w relacjach damsko-męskich. Te przyczyny najczęściej odgrywają rolę w grupie młodych mężczyzn.
  • Czynniki organiczne to najczęściej choroby (np. cukrzyca, miażdżyca i nadciśnienie), przyjmowanie niektórych leków (m.in. neuroleptyków), zaburzenia hormonalne i neurologiczne, przebyte operacje, wady wrodzone w obrębie penisa.

Warto dodać, że zaburzenie erekcji mogą być pogłębiane przez niezdrowy styl życia, stosowanie używek, brak aktywności fizycznej i odpowiedniej ilości snu oraz źle zbilansowaną dietę.

Jak leczyć impotencję?

Impotencja może być leczona na kilka sposobów. Wybór jednego z nich uzależniony jest od przyczyny problemu. Przykładowo, zaburzenia erekcji spowodowane czynnikami emocjonalnymi wymagają poradnictwa seksualnego i psychoterapii. Jeśli problem na podłoże hormonalne, wówczas wdrożona zostanie farmakologia. Metodą leczenia są także zastrzyki w ciała jamiste penisa i zabiegi chirurgiczne. Niezależnie od przyczyn impotencji, warto zadbać o zdrowy styl życia. Można także sięgnąć po lek na erekcję przez recepty np. Maxon Forte. Zawiera on aż 50 mg sindenafilu w jednej tabletce, powodując zwiększenie napływu krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Maxon Forte pomoże poprawić jakość życia seksualnego, zwłaszcza że zaczyna działać nawet kilkanaście minut po zażyciu.

Choć zaburzenia erekcji są wstydliwym problemem, warto sobie uświadomić, że dotyczą one dużej grupy mężczyzn. Zamiast zmagać się z nimi w pojedynkę, lepiej zwrócić się po pomoc specjalisty i znów zacząć cieszyć się fizyczną bliskością.

Materiał partnera

Redakcja prezenteria.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak objawia się impotencja