Tutaj jesteś

Jaki komputer do biura warto kupić? Najlepsze komputery do pracy

17 września 2020 Praca


Komputer stanowi dzisiaj podstawę pracy w wielu firmach. Dzięki niemu można nie tylko obsługiwać różne programy biznesowe, ale również prowadzić sprzedaż, robić zakupy czy kontaktować się z klientami, kontrahentami. Jaki komputer do biura warto wybrać? Podpowiadamy, które zestawy sprawdzą się wtedy najlepiej!

Szeroka gama komputerów do wyboru, a także opcja tworzenia ich od zera z dostępnych komponentów daje niemalże nieograniczone możliwości w przygotowaniu różnych konfiguracji. Wybierając komputer do biura, warto zatem zwrócić uwagę na jego parametry techniczne.

Czym powinien wyróżniać się dobry komputer do biura?

Stanowisko pracy w biurze wyposażone w komputer nie wymaga drogiego sprzętu bazującego na najnowszych podzespołach. Z drugiej jednak strony urządzenie to powinno cechować się odpowiednią wydajnością oraz niezawodnością pracy, by pomagać w realizacji wszystkich codziennych zadań.

Właśnie dlatego komputer do biura powinien być indywidualnie dopasowany do specyfiki danego stanowiska. Ten przeznaczony do obsługi bardziej wymagającego oprogramowania, na przykład graficznego, powinien być mocniejszy niż ten, który ma pracować tylko z popularnymi pakietami biurowymi.

Jakie parametry techniczne są ważne przy wyborze komputera do biura?

Dobierając odpowiedni komputer do pracy biurowej, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na poniższe parametry:

– Procesor – powinien być mocniejszy, by dobrze radzić sobie z różnymi programami.
– Pamięć RAM – większa ilość RAM-u pomaga w wydajniejszej pracy komputera.
– Pamięć wewnętrzna – obecnie optymalny wybór to szybko pracujący i cichy dysk SSD.
– Monitor – powinien być odpowiednio duży, by łatwo obsługiwać oprogramowanie.

W przeciętnym komputerze biurowym większego znaczenia nie ma karta graficzna – nie musi być dedykowana, a także napęd optyczny CD/DVD, ponieważ obecnie korzysta się z niego znacznie rzadziej niż kiedyś.

Lepszy komputer stacjonarny czy laptop?

Jako komputer do biura może posłużyć zarówno urządzenie stacjonarne, jak i laptop. Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy.

Urządzenia stacjonarne w formie wieży lub leżące, a także urządzenia all-in-one, czyli składające się z monitora połączonego z jednostką centralną, najczęściej używane są do pracy biurowej. Można kupić je w przystępnych cenach i modernizować ich podzespoły, gdy pojawi się taka potrzeba.

Laptopy z kolei najlepiej sprawdzają się dla osób, które często zmieniają swoje miejsce pracy, na przykład dojeżdżają do kontrahentów, klientów, więc sprzęt potrzebny w prowadzeniu codziennych obowiązków biznesowych chciałyby mieć przy sobie.

Redakcja prezenteria.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

prezent dla pracowników