Tutaj jesteś

Jakie perfumy wybrać na lato? Rodzaje i najlepsze propozycje

25 maja 2021 Uroda perfumy

Choć może pogoda nam tego na razie nie pokazuje, to jesteśmy już bliżej lata, niż dalej! Wszystko dookoła jest już zielona, słońca zerka na nas zza chmur, a letnie wyjazdy coraz jaśniej klarują się w naszych głowach. To najwyższa pora na znalezienie perfum na lato! Wybór odpowiedniego zapachu na gorące dni jest bardzo ważny. Choć często cały czas używamy jednych perfum, to warto je zmieniać w zależności od okazji czy pory roku. Jednak jakie wybrać właśnie na lato?

Rodzaje zapachów – jakie perfumy na lato?

Można bardzo ogólnie uznać, że mamy do wyboru ciężkie i ciepłe zapachy, a także lekkie, kwiatowe lub owocowe, które są orzeźwiające. Zdecydowanie na lato lepszą opcją będą te drugie. Do wyboru mamy naprawdę wiele ciekawych opcji. W drogeriach do wyboru są stałe klasyki, które zawsze będą pasować na letnie dnia, ale także mniej znane i nowe propozycje każdego roku. Najlepiej więc udać się do perfumerii i sprawdzić dostępne opcje na własnej skórze. Daje nam to najlepszy pogląd na to, jak zapach będzie odczuwalny na naszej skórze.

Perfumy, woda perfumowana, a może toaletowa? Co wybrać?

Perfumy to często nazwa, której używa się w stosunku do wszystkich dostępnych w drogeriach opcji. Jednak nie jest to poprawne stosowanie! Perfumy damskie to najdroższa opcja, w której mamy najwyższe stężenie olejków eterycznych. Z kolei woda perfumowana ma już znacznie niższe stężenie, ale wciąż jest dobrze wyczuwalna i dość długo utrzymuje się na skórze. Wiele osób stawia właśnie na tę opcję, ze względu na świetny stosunek jakości do ceny. Woda toaletowa zawiera już tylko kilka procent stężenia olejków eterycznych. Jednak jej cena też jest odpowiednio niska. Na lato można wybrać także np. mgiełkę zapachową. Jest nietrwała, ale bardzo opłacalna cenowo. Idealna na chwilowe odświeżenie w upalne dni!

Perfumy na letnie dni, które Cię zachwycą!

Na lato można postawić na znane klasyki, które nigdy nie zawodzą. Ciekawe propozycje ma Armani oraz Jacobs, między innymi kultową Daisy. Mamy jednak do wyboru także wody perfumowane od mniej znanych marek, które są w bardzo dobrych cenach. Sieciówki odzieżowe także w większości mają swoje własne propozycje. Są one często w bardzo dobrych cenach. Ich jakość zależy od danego produkty, ale warto je przetestować. Być może okażą się strzałem w dziesiątkę! Koniecznie sprawdź, czy dany produkt to perfumy, woda perfumowana albo toaletowa. Od tego zależy trwałość i moc zapachu!

Redakcja prezenteria.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?