Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Makijaż koreański – jak go wykonać?

6 listopada 2020

Mało która kobieta potrafiłaby tak totalnie zrezygnować z makijażu. Uwielbiamy kolorowe kosmetyki za to, że dzięki nim zawsze możemy świetnie wyglądać, nawet jeśli jesteśmy po nieprzespanej nocy i do tego na twarzy dostrzegamy wysyp przeróżnych niedoskonałości, będących skutkiem wieczornego obżarstwa słodyczami i fast-foodami. Niestety – nasza cera makijażu nie lubi. Nie lubi tych grubych i ciężkich warstw kolorowych produktów, które każdego dnia na nią pakujemy.

Makijaż koreański – na czym polega?

Nie musimy totalnie rezygnować z malowania swojej twarzy, ale przestawmy się przynajmniej na koreańskie kosmetyki. One będą znacznie delikatniejsze dla naszej cery. A to właśnie z ich pomocą wykonamy sobie lekki koreański makijaż, który nie będzie obciążać skóry, ale jednocześnie pozwoli nam się lepiej poczuć i nabrać pewności siebie. Tak zresztą powinien wyglądać dosłownie każdy dzienny makijaż. Nie możemy ukrywać swojej naturalnej prezencji pod sztuczną maską – po prostu nie ma to sensu.

Naturalne atuty

A Koreanki doskonale wiedzą, jak podkreślać swoje naturalne atuty. Nigdy nie dostrzeżemy na ich twarzach grubych i sztucznych masek. Zauważymy natomiast blask bijący z ich skóry i nieskazitelną gładkość, będącą domeną młodego wieku. Niezależnie jednak od tego, ile mamy obecnie lat, my też możemy wyglądać dokładnie tak samo. Najpierw wyrzućmy wszystkie swoje zwykłe kosmetyki do makijażu albo je komuś oddajmy lub sprzedajmy. Następnie zainwestujmy w podstawowe kosmetyki koreańskie do malowania. Nie musimy mieć ich wiele. Nie potrzebujemy od razu kilku zestawów palet do cieni, szminek w kilkunastu odcieniach, pudrów, podkładów i artykułów do konturowania twarzy. W zupełności wystarczy nam jeden dobry krem bb, rozświetlacz, cień w neutralnym kolorze, róż do policzków oraz tusz do rzęs. Taki prosty dzienny makijaż zdołamy wykonać w przeciągu kilku minut. Wystarczy, że wyrównamy koloryt buzi kremem bb, a następnie nałożymy na nią odrobinę rozświetlacza i różu. Ustaw przeciągnijmy błyszczykiem, a rzęsy pomalujmy tuszem. To wszystko!

Podręczniki licealne

Redakcja prezenteria.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?