Tutaj jesteś

Gdzie można otrzymać pomoc w wyjściu z długów?

23 października 2020 Praca


Długi to poważny problem, którego nigdy nie powinno się lekceważyć. Czasami jednak samodzielna walka z rosnącym zadłużeniem nie jest łatwa i wymaga dodatkowego wsparcia.

Pożyczka w banku lub w firmie pozabankowej, raty zaciągnięte w sklepie, drogi telefon na abonament – długi Polaków rosną w zastraszającym tempie. Niestety, wielu nie radzi sobie z terminowym regulowaniem swoich zobowiązań. Gdzie można zwrócić się po pomoc w wyjściu z długów?

Rodzina i przyjaciele

Ukrywanie swojego zadłużenia przed bliskimi osobami jest bardzo męczące. Ujawnienie powstałych problemów może być zatem dużą ulgą w tej trudnej sytuacji.

Wyrozumiała rodzina i przyjaciele mogą pomóc w wyjściu z długów nie tylko poprzez pożyczkę pieniędzy, lecz też przez porady dotyczące spłaty zobowiązań oraz przez wsparcie psychiczne.

Wierzyciele

O swoich problemach ze spłatą zobowiązania warto poinformować wierzyciela, na przykład bank czy firmę pożyczkową. W takiej sytuacji wiele instytucji wychodzi naprzeciwko swoim klientom i może zaproponować im refinansowanie zobowiązania, na przykład rozłożenie go na mniejsze raty.

Nie należy też chować głowy w piasek w sytuacji, gdy dług został przekazany firmie windykacyjnej. Może ona wtedy pomóc w jego spłacie w dogodnych ratach odpowiadających możliwościom finansowym dłużnika.

Kredyty konsolidacyjne

Gdy długi nie są jeszcze przeterminowane, czyli jeszcze nie pojawiły się opóźnienia w ich spłacie, wówczas warto sprawdzić oferty kredytów konsolidacyjnych. Kredyt tego typu powala na uzyskanie mniejszej raty, która jest prostsza w spłaceniu.

Kredyty te są przeznaczone dla osób posiadających różne zadłużenia, na przykład z:
– pożyczek gotówkowych,
– pożyczek na raty,
– kredytów samochodowych,
– kart kredytowych,
– debetów na koncie.

Firmy oddłużeniowe

Gdy pojawiają się problemy z zadłużeniami, pomoc w wyjściu z długów oferują także firmy oddłużeniowe. Oferują one swoim klientom w trudnej sytuacji finansowej kompleksową, fachową obsługę.

Obsługa firm oddłużeniowych dotyczy między innymi kontaktów z wierzycielem, konsolidacji zadłużenia, upadłości konsumenckiej, pomocy prawnej dla dłużników. Usługi w tym zakresie świadczą także specjalne kancelarie prawne określane jako antywindykacyjne.

Organizacje wspierające dłużników

Ponadto pomoc w wyjściu z długów oferują różnego rodzaju organizacje, które zostały założone po to, aby pomagać osobom posiadającym znaczne zadłużenie.

Organizacje wspierające dłużników oferują przede wszystkim usługi prawne dla osób w trudnej sytuacji finansowej. Wiele z nich zapewnia obsługę pro bono – bez pobierania żadnych opłat.

Redakcja prezenteria.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

prezent dla pracowników