Tutaj jesteś

Paczki świąteczne, czyli jak zmotywować pracowników

22 października 2021 Praca Paczki świąteczne

Wielkimi krokami zbliża się do nas grudzień, a co za tym idzie: Święta i Mikołajki. To niewątpliwie wyjątkowy czas. Wiele firm decyduje się w tym okresie wyjątkowo docenić swoich pracowników na przykład poprzez wręczenie im lub ich dzieciom świątecznych paczek. Czy naprawdę przygotowanie takich paczek jest dobrym pomysłem? O czym należy pamiętać podczas przygotowywania upominków? Jeśli chcesz się dowiedzieć, to przeczytaj koniecznie!

Paczki świąteczne dla pracowników – czy warte zachodu?

Paczki dla pracowników lub ich dzieci, wręczane z okazji Świąt Bożego narodzenia to dość popularna tradycja w naszym kraju. Jednak nie tylko! Popularność tego zwyczaju nie powinna nikogo dziwić. To doskonały sposób nie tylko na docenienie pracowników, ale również ich zmotywowanie po całym roku ciężkiej pracy. Wręczenie upominków świątecznych przyczynia się dodatkowo do budowania przyjemnej atmosfery w miejscu pracy, co przekłada się na zadowolenie i wydajność pracowników! Przygotowanie prezentów dla dzieci naszych pracowników pokazuje natomiast, że pracodawca dba nie tylko o członków swojego zespołu, ale również o ich rodziny, co jest wyjątkowo doceniane.

Co może, a co nie powinno znaleźć się w paczce świątecznej?

Pytanie to spędza sen z powiek wielu pracodawców. Przygotowanie dobrej jakości paczek świątecznych dla pracowników to wcale nie tak proste zadanie, jak mogłoby się wydawać. Wbrew pozorom, nie trzeba wydawać na nie fortuny. Aczkolwiek należy pamiętać, że czasami mniej znaczy więcej! Jakość jest zdecydowanie ważniejsza niż ilość, dlatego ważne aby zwrócić uwagę na zawartość i skład paczek. Na przykład zamiast dużej ilości słabej jakości słodyczy, zdecydowanie lepiej podstawić na 2-3 bardzo wartościowe i smaczne produkty. Paczka świąteczna, to również świetna okazja aby wręczyć pracownikom indywidualnie dobrane prezenty, np. związane z ich hobby. Do świątecznej paczki warto dorzucić również jakiś gadżet związany bezpośrednio z firmą, taki jak kubek, brandowane herbaty, czy też inne bożonarodzeniowe specjały oznaczone logotypem firmy. Dzięki temu nabierze ona indywidualnego charakteru i nie sprawi wrażenia gotowca kupionego w przydrożnym sklepie.

Czy sposób wręczenia paczek świątecznych ma znaczenie?

Nie trudno spotkać się z historiami o paczkach, które były do odbioru w wielkim kartonie w dziale kadr, a informacja o nich pojawiała się na wydrukowanej kartce przyklejonej w szatni. W takiej sytuacji tracą one cały urok i funkcję motywującą. Zdecydowanie nie tak powinno wyglądać wręczenie paczek świątecznych. Warto zadbać o eleganckie opakowanie, jak na przykład kosze prezentowe, albo skrzynki drewniane. Warto zadbać o odpowiednią oprawę wręczania tego typu upominków. Oczywiście w granicach możliwości. W mniejszych firmach warto zrobić to osobiście na przykład podczas firmowej wigilii. Natomiast w większych, gdzie ilość pracowników jest naprawdę duża, można przekazać to zadanie kierownikom poszczególnych działów lub team leaderom, a pracownicy zdecydowanie bardziej docenią jakość takich prezentów. Co więcej, oprócz paczek świątecznych dla pracowników można również przygotować skromne upominki dla swoich kontrahentów, co z pewnością przełoży się na ocieplenie relacji.

Redakcja prezenteria.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

prezent dla pracowników