Dom
Tutaj jesteś

Oczyszczacz powietrza – smog nie musi mieszkać w Twoim domu!

5 marca 2021 Dom Oczyszczacz powietrza

Dom to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu w ciągu całego dnia. Dlatego też warto zadbać o to, aby powietrze, którym w nim oddychamy, było zdrowe, czyste i świeże. Pomóc nam w tym może oczyszczacz powietrza. Smog, pyły, bakterie i wirusy przedostają się do naszych „czterech ścian” przez okna i drzwi, wnosimy je na ubraniach i zakupach. Warto więc zainwestować w dobrej jakości oczyszczacz powietrza. Smog nie musi mieszkać w Twoim domu.

Oczyszczacz powietrza – smog i zanieczyszczenia przestaną być Twoim zmartwieniem!

Dobry oczyszczacz powietrza do salonu powinien mieć w szczególności jedną, najważniejszą cechę – być wydajny. Pokój dzienny to zwykle największe pomieszczenie w całym domu, nierzadko połączone też z kuchnią czy korytarzem. To dość spora przestrzeń, dlatego do tego pomieszczenia potrzeby jest sprzęt o wysokiej skuteczności. Producenci oferują urządzenia o różnych poziomach wydajności, jednak które z nich będzie odpowiednie dla nas? Aby się tego dowiedzieć, należy wykonać kilka prostych obliczeń. Znając wymiary naszego pokoju, musimy pomnożyć jego długość, szerokość oraz wysokość, a następnie otrzymany wynik pomnożyć razy 3. Dlaczego razy 3? Ponieważ z założenia urządzenie wydajne to takie, które jest w stanie w ciągu godziny trzykrotnie przefiltrować powietrze w pomieszczeniu. Ponadto oczyszczacze powietrza do salonu powinny być po prostu ładne. Salon to często najbardziej reprezentatywna część całego mieszkania. To w nim spędzamy najwięcej czasu i przyjmujemy gości, dlatego ważne jest, aby urządzenie dyskretnie się w niego wpasowywało. Oczyszczacze powietrza marki Samsung mają niezwykle prosty, minimalistyczny i elegancki design, który z pewnością dopasuje się do każdego pomieszczenia.

Jaki oczyszczacz powietrza powinniśmy kupić do sypialni lub pokoju dziecięcego?

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać do sypialni? Oczyszczacz powietrza do sypialni lub pokoju dziecięcego powinien być przede wszystkim dyskretny, aby nie zakłócać naszego snu. O ile urządzenie do salonu lub kuchni może być nieco głośniejsze, o tyle w pokoju sypialnym powinno zachowywać się jak najciszej. Dlatego też warto wybrać oczyszczacz, który ma wbudowany nocny tryb pracy. W trybie nocnym urządzenia działają na minimalnych obrotach. Oczyszczacze powietrza marki Samsung w trybie nocnym emitują dźwięk na poziomie 18, 20 lub 21 dB, co czyni je jednymi z najcichszych urządzeń tego typu na rynku. Ponadto, jeśli oczyszczacz ma stać w pokoju dziecięcym, dobrze byłoby, gdyby miał możliwość blokady rodzicielskiej uniemożliwiającej najmłodszym zmienianie ustawień urządzenia lub jego całkowite wyłączanie.

Praca zdalna – jaki oczyszczacz powietrza wybrać do domowego biura?

Dobry oczyszczacz powietrza do pracy to przede wszystkim taki, który emituje jak najmniej hałasu, który zaburzałby naszą koncentrację lub przeszkadzał w wykonywaniu zadań. Funkcją, która szczególnie może przydać się w pracy zdalnej, jest timer umożliwiający ustawienie konkretnej godziny wyłączenia urządzenia. To udogodnienie przyda się z pewnością podczas zaplanowanych rozmów i telekonferencji, kiedy będziemy chcieli wyłączyć urządzenie, aby nie przeszkadzało nam w prowadzeniu spotkania.

W pomieszczeniach, w których umieszczony został oczyszczacz powietrza, smog oraz inne nieczystości po prostu znikają! Dlatego niezależnie od tego, gdzie ustawimy nasze urządzenie, ważne jest to, aby spełniało ono swoje najważniejsze zadanie – usuwało z otaczającego nas powietrza wszelkie zanieczyszczenia. Sami sobie z nimi nie poradzimy, dlatego, aby móc z nimi skutecznie walczyć, potrzebujemy czegoś, co nas w tym wesprze. Tym jest właśnie oczyszczacz powietrza. Smog, pył, roztocza, trujące gazy – to wszystko wywiera ogromny wpływ na nasz organizm. Nie wpuszczajmy ich do naszych domów!

Redakcja prezenteria.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

alarmy domowe