Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak wybrać odpowiedni statyw do telefonu?

13 września 2020

Statyw do telefonu z całą pewnością jest bardzo przydatnym gadżetem. Tego rodzaju akcesoria najczęściej są wykorzystywane podczas wykonywania sobie samodzielnie zdjęć. Można na nich ustawić telefon, który następnie zrobi nam zdjęcie z wykorzystaniem samowyzwalacza. Wiele osób zastanawia się, jaki statyw do telefonu wybrać. Warto się dowiedzieć, na co zwrócić swoją szczególną uwagę podczas zakupu tego rodzaju akcesoriów.

Kijek do selfie

Wśród różnych rodzajów statywów można między innymi wymienić kijek do selfie, który jest jednym z najbardziej popularnych produktów występujących w tym charakterze. Jest on stosunkowo prosty podczas użytkowania, dlatego z całą pewnością bez problemu poradzi sobie z nim każdy użytkownik telefonu komórkowego. Dzięki kijkowi do selfie można oddalić obiektyw od fotografowanego przedmiotu. Nadaje to odpowiednią perspektywę oraz poszerza kadr, co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla fotografa.

Klasyczny statyw

W sprzedaży można również znaleźć klasyczne statywy, które są wyposażone w specjalne przejściówki do telefonów. Jednak mają one stosunkowo duże rozmiary oraz wagę, dlatego nie zawsze sprawdzą się we wszystkich miejscach, w których jest nam potrzebny tego rodzaju przedmiot. Klasyczny statyw zazwyczaj wyposażony jest w trzy nogi, a także ma możliwość regulacji wysokości. Dzięki temu gwarantuje pełną stabilizację obrazu, na czym zależy wielu osobom fotografującym.

Monopod

Bardzo prostym rodzajem statywu jest monopod. Jest on złożony wyłącznie z jednej nogi, dlatego umożliwia uzyskanie umiarkowanej stabilności w jednej płaszczyźnie. Tego rodzaju produkty są bardzo lekkie i nie zajmują zbyt dużej ilości miejsca, ponieważ mają małe gabaryty. Dlatego warto się zastanowić nad ich zakupem, gdy dużo podróżujemy i potrzebujemy lekki sprzęt, który zawsze można ze sobą zabrać na wycieczkę. Monopod w tym przypadku będzie bardzo dobrym wyborem jako statyw do telefonu.

Gimbal

Jako statyw do telefonu może zostać również użyty taki przedmiot jak gimbal. Idealnie się on do tego celu nadaje, głównie ze względu na swoje korzystne właściwości. Gimbal przeznaczony jest w szczególności do filmowania, dlatego zapewnia nam odpowiednią stabilizacją na każdym poziomie. Jednak jego ceny są stosunkowo wyższe niż innych statywów, dlatego nie wszyscy się decydują na jego zakup. Gimbal umożliwia nagrywanie zarówno w pionie, jak i poziomie. Ma bardzo wysokie parametry techniczne, dlatego warto się zastanowić nad jego zakupem w przypadku chęci filmowania z wykorzystaniem telefonu komórkowego.

Podręczniki licealne

Redakcja prezenteria.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

sesja ciążowa
odkryj możliwości mebli recepcyjnych
Podręczniki licealne

Jesteś zainteresowany reklamą?

Podręczniki licealne