prezenteria.pl

Blog ogólnotematyczny o urodzie, zdrowiu i lifestyle'u

kosmetyki dla dzieci
Lifestyle

Jak pielęgnować skórę dziecka?

Skóra każdego dziecka jest bardzo wymagająca. Z tego względu nie należy używać na niej tych kosmetyków, których używa się na swoim ciele na co dzień. Maluszki mogą bowiem bardzo źle znieść kontakt z chemicznymi dodatkami, których niestety nie brak w standardowych preparatach kosmetycznych z drogerii. Jak zatem pielęgnować ich delikatne ciałka? No i przede wszystkim – jak wybierać kosmetyki dla dzieci, by mieć pewność, że będą one dla nich całkowicie bezpieczne?

Skóra każdego dziecka znacząco różnic się od skóry każdej osoby dorosłej. Odgrywa w życiu malca bardzo ważną rolę, ponieważ ochrania go przed różnymi czynnikami zewnętrznymi. Dziecięca skóra jest przede wszystkim cienka. Komórki rozłożone są w niej dużo luźniej niżeli w skórze osoby dorosłej, a to znaczy, że o wiele łatwiej można ją uszkodzić i jakkolwiek naruszyć. Aż do trzeciego roku życia ciało maluszka nie jest jeszcze przygotowane do tego, by pełnić odpowiednią ochronę. W tym okresie do głębokich warstw skóry z łatwością przenikają wszelakie związki występujące i w powietrzu, i właśnie w kosmetykach. Niektóre z nich będą dobre dla ciała malca, inne niekoniecznie. Trzeba zatem szczególnie pilnować tego, by nie używać na skórze dziecka produktów, które mogłyby zadziałać na nią negatywnie.

Pielęgnacja dziecięcej skóry nie jest jednak aż tak trudna, jak to teraz mogłoby się wydawać. Rodzice radzą sobie z nią świetnie już od wielu lat, a to znaczy, że każdy może równie dobrze to zrobić. Wystarczy wybierać po prostu właściwe kosmetyki dla dzieci, które nie będą szkodzić, a zaczną pomagać.

Przeczytaj więcej na kosmetykiwsieci.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.