prezenteria.pl

Blog ogólnotematyczny o urodzie, zdrowiu i lifestyle'u

pierścionki zaręczynowe
Zakupy

Jak zaplanować oświadczyny?

Choć obecnie nie brakuje par, które razem, wspólnie podejmują decyzję o ślubie i nie ma w ich przypadku klasycznych oświadczyn, a nieraz też z inicjatywą wychodzą kobiety, wciąż w większości przypadków to do mężczyzny należy zdeklarowanie się kobiecie. Niezbędnym tego elementem jest oczywiście pierścionek zaręczynowy, który stanowi dowód miłości, wierności, chęci spędzenia całego życia razem, a także jest znakiem przejścia kobiety ze stanu panieńskiego do statusu narzeczonej. Warto też postarać się, by okoliczności oświadczyn były wyjątkowe, ponieważ z pewnością chwila ta jest niezwykła. Jakie są najpopularniejsze scenariusze?

Romantyczny wyjazd

Oświadczenie się w trakcie wyjazdu jest na pewno romantyczniejsze niż wykonanie tego podniosłego kroku w pieleszach własnego mieszkania. Poza tym towarzysząca temu często piękna sceneria powoduje, że wspomnienia z tej chwili są jeszcze bardziej wyjątkowe, wiele par decyduje się też uwiecznić ten moment na zdjęciach. Jakie destynacje są najpopularniejsze? Oczywiście świetnie będzie zorganizować zaręczyny pod wieżą Eiffla w Paryżu czy w romantycznej Wenecji, ale polskie morze, góry czy jeziora, jak i zwykły, ładniejszy plener także będą dobrym wyborem. Warto przy tym zadbać o piękne otoczenie, na przykład oświadczyć się przy zachodzie słońca.

Jednocześnie jednak warto pamiętać, że jest to często stosowany pomysł i z tego względu niektórym paniom może nie przypaść do gustu. Zresztą panowie też często postrzegają go jako kiczowaty, tak samo zresztą jak poniższą propozycję.

Romantyczna kolacja

Oczywiście samodzielnie przyrządzona (ewentualnie z wykorzystaniem zamówionego jedzenia) kolacja we dwoje będzie idealną okazją do oświadczyn, ale już w przypadku kolacji w restauracji, gdzie świadkami tego będzie tłum ludzi, czy w czasie uroczystości rodzinnej, trzeba uważać. Nie wszyscy mają ochotę dzielić się takimi doświadczeniami z innymi, a zwłaszcza z obcymi ludźmi. Oczywiście dla niektórych osób będzie to jednak dodatkowy plus i scena niczym z amerykańskiej komedii romantycznej, zwłaszcza gdy goście zaczną bić brawo. Oczywiście jednak na oświadczyny na oczach tłumu warto decydować się tylko wówczas, gdy jest się dość śmiałą osobą (dotyczy to też wybranki – zawstydzenie jej nie będzie dobrym pomysłem), a także… gdy ma się pewność, że odpowiedź będzie twierdząca.

W przypadkowych okolicznościach

Wielu panów planuje oświadczyny, ale nic im z tego nie wychodzi lub też wręczają pierścionki zaręczynowe swym wybrankom pod wpływem impulsu. Czy jest to dobre rozwiązanie? Zdecydowanie tak – w ten sposób może być nawet bardziej romantycznie i wzruszająco!

Warta uwagi kolekcja jest dostępna pod tym adresem: https://luva.pl/pierscionki-zareczynowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.